| oana019235 a întrebat:

Buna, am o intrebare. Din toamna o sa merg la facultate, intr-un alt oras, fata de cel in care stau acum si o sa stau in camin. Intrebarea mea ar fi daca este voia ca prietenele mele sa vina uneori sa stea peste noapte acolo sau acest lucru este interzis?

4 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Din cate stiu, lumea te poate vizita doar ziua.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este voie ca prietenel tale sa vina si sa stea acolo! Te pot vizita cu bilet semnat la poarta, dar numai 1-2 ore, dar nu este voie sa ramana in camin mai mult si categoric nu, peste noapte!
Apoi, intr-o camera nu vei fii singura ci cu inca 2-3 fete si nu cred ca acelea vor accepta sa ai tu prietene acolo.
In fond toata lumea trebuie sa se odihneasca.

| Necunoscut112 a răspuns:

În general ai putea face asta. Acum depinde foarte mult de politica pe care o are căminul la care vei merge. Nu este la toate la fel. Problema e ca vei avea colege de cameră şi va fi foarte deranjant pentru ele să aduci persoane în camera voastră. Plus că paturile de cămin sunt foarte mici şi va trebui să stai înghesuită cu prietena ta (si mai mult de 2 fete in pat de cămin e imposibil, oricât de slabe sunteţi).

| Barbu_Ana-Maria_2000 a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie laughing dar prietenul meu a terminat facultatea recent, si am ramas mai mereu la camin la el, dormind acolo, nu e nimic grav