| iuliadumitrescu a întrebat:

Buna,am o intrebare: maine ma duc la croitoreasa sa imi modifice ceva la o rochie si sunt pe stop. Mama a zis ca trebuie sa o probez dar nu am chef sa stie si croitoreasa ca sunt pe stop si evenimentul se apropie si nu mai am timp sa o fac altcandva. Cand va lua masurile si cand o probez se va vedea? Funda sad

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand care ar fi problema?
,, Stopul'' e ceva firesc. Apoi si croitoreasa este femeie.
Punet -i tampon chiar cand pleci de acasa (daca e pus corect, nu va pata chilotii )Sau poti folosi un OB (mimi daca esti virgina)
Nu cred ca va observa, stai linistita!

| Blamely a răspuns:

Nu se va vedea.

| Hace a răspuns:

Poti folosi tampoane interne (OB) si nu se va vedea. Cu absorbantele normale se va vedea un pic, dar nu mult, pentru ca nu vei sta cracita pe acolo. Te vei schimba intr-un loc mai retras.
Si pana la urma, menstruatia este un lucru normal.

Numai bine happy