| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema cu parul meu, de fapt chiar mai multe. Am 14 ani si mi se ingrasa dupa 2 zile, creste FOARTE greu, e lipsit mereu de viata si se electrizeaza. e scurt, pana un pic mai jos de umeri, am varfurile despicate, e decolorat de la soare, nu sta niciodata frumos si cand se ingrasa imi sta lipit pe cap de parca as fi cheala laughing Varfurile mi le tund saptamana viitoare ca sa scap de problema cu 'despicatul' dar exista masti naturale de par care ma pot ajuta? Nu vreau sa ma tund scurt...Please, heeeeelp me!

4 răspunsuri:
| Asdfasdefta a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema. dar am inceput sa ma spal foarte de si mia trebut...la chestia cu despicatu' nu stiu...nu am avut problema astabig grin

| smileysmiley a răspuns:

Nu stiu cu ce sa te ajut, asa am avut si eu problema cand aveam parul pana aproape de fund, mi se ingrasa la 2 zile. Asa l`am tuns un pic mai jos de umeri, cu breton, si totul e perfect.
Ti se electrizeaza din cauza ca nu folosesti balsam, balsamul nu lasa parul sa se electrizezewinking
Probabil asa e parul, nu conteaza lungimea, cunosc o pers care are parul scurt si i se ingrasa la 2 zile, si nu are ce sa-i faca.
Vorbeste cu un specialist, du-te pana la coafor si vorbeste cu cineva.
succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil alimentatia necorespunzatoare isi face efectul. Foloseste garnier pentru parul graswinking.

| cherry20 a răspuns:

Intreaba la salonunl/frizeria unde mergi sa te tunzi de ceva tratamentewinking