| Lorenik a întrebat:

Am o mare problema. Sambata asta trebuie sa merg neaparat la impartasit pentru ca apoi nu mai pot merge pentru ca o sa plec din tara. Dar faza e ca sunt pe stop. Am auzit multe vorbe care ziceau ca nu e bine sa intri in biserica cand esti pe stop dar am auzit si vorbe care spun ca faza asta ca nu a voie... e doar o aberatie. Ca asta era in trecut cand nu existau absorbamte si ca femeile pot sa mearga oricand sa se roage chiar daca sunt sau nu pe stop...Si acum nu stiu care este adevarat? Am sau nu voie? E neaparat sa merg. Ms mult. Fundita si voturi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun, din punctul meu de vedere este o aberatie totala, pentru ca astea sunt mituri tampite inventate de persoane pe masura.Eu am auzit ca poti merge chiar daca esti pe stop dar fiind virginalaughing, eu zic sa mergi pentru ca nu pentru asta mergi tu la biserica, conteaza sa ai sufletul curat si mintea curate in rest nu acorda mare importanta spuselor lumii.

3 răspunsuri:
| coxx a răspuns:

Este adevarat ca poti sa te rogi dar nu in biserica cand esti pe stop
totusi este un lacas sfant. nu? si se zice ca noi femeile si asa suntem,, spurcate `` laughing
din cauza lu eva
si nu avem voie sa intram in altar dar atunci sa mai mg si asa!
eu zic sa nu iti mai faci inca un pacat pe langa celelalte
deci parerea mea este sa NU mg sad
fundita?

| iiGabytsa a răspuns:

Sataniside-esti dus/a? Tu nu stii ca Biserica este Sfanta? Nu te duce capul ala cat o rosie?

| Lorenik explică:

Nah fetelor...cum ziceti voi dar atunci ce sa fac? Ca trebuie sa ma impartasesc