| Mayra03A a întrebat:

am o prietena careia ii iese media la mate 4.50 pe al doilea semestru. pe primul are 6. asta inseamna ca e corigenta?

7 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Pai media pe sem 2 o sa fie 4.50, deci 5.
5 + 6= 11
11:2= 5.50
Deci o sa treaca si cu 5.50, nu doar cu 5 laughing

| antimulte a răspuns:

Si daca ii iese 4 pe sem 2, avand 6 pe primul ii iese media generala de trecere si nu ramane.

| Andruska55 a răspuns:

Ramai corigenta dca ai media sub 5 pe cand prietenei tale ii iese 5.50

| Compas_1161 a răspuns:

Nu, inseamna ca media generala o are 5.

| col0rs a răspuns:

Nu >:d<
Nu are cum sa fie corijenta ptk pe primul are 6 smug

Deci media o sa.i iese 5.50

0 sa treaca si cu 5.50, nu doar cu 5 laughing)

E imposibil sa ramana.

doar daca extraterestrii ne invadeaza planeta.laughing) Si suntem ca si m0rti.laughing) Si Ii cer profei sau profului ei de mate sa nu te treaca sau ca nici un copil sa nu treaca la mate in schimb sa ne lase lase planeta in pace rolling on the floor))

Dar asta e imp0sibil rolling on the floor). Deci o sa treaca >:d<

V.am pupat love struck! #

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ramai corigent trebuie sa ai media 4happy sau mai mica de 4winking

| ell_3915 a răspuns:

Nu nu e corigentă stai linistită