| LoveForShania a întrebat:

Am o problema cam mare! Am completat oracolul unei prietene, si am cam scris prostii, ma rog. Apoi, ea i l-a dat unei fete din alta clasa, si pe aia a prins`o la ora completand si i l-a luat. mi-a zis acum fata aia ca in cancelarie profa de franceza si directorul au citit oracolul, apoi au intrebat`o cine l-a completat, iar ea a zis numele tuturor fetelor. Azi nu am mers la scoala, dar mi-a zis o fata pe mess ca poate ne ia directorul in primire sad, sau la sedinta il arata parintilor:o. La intrebarea:,, Iti place scoala?" am scris,, O f^t", si asta cred ca i`a deranjat. Azi dupa ore o sa le intreb pe colege cum a fost, dar sper ca maine cand ma voi duce sa nu am vreo surpriza! Ce fac daca maine se intampla ceva? Sau daca duce oracolul la sedinta, ce le zic parintilor? :o

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Le spui tuturor că ai vrut să faci pe grozava, că nu ai vrut să pari fraieră şi că după ce ai scris ţi-ai dat seama că nu ai scris frumos, dar a fost prea târziu. Inchei spunând că îţi pare foarte rău şi că nu se va repeta (şi ar fi bine să fie chiar aşa!). Succes!
Dacă doreşti puţin ajutor în propria formare, te invit pe http://lecturirecenzate.ro/

| katy a răspuns:

Zi-i si tu ca ai gresit si iti pare rau.o sa fii iertata daca iti recunosti greseala,decat daca le bagi minciuni, asuma-ti consecintele, asta e

| ladybug17 a răspuns:

Buna! Intradevar e destul de incurcata problema ta, dar dupa parerea mea ar trebui sa o infrunti ca o persoana matura ce esti, odata ce ai scris tu acolo, ar trebui sa raspunzi pentru asta, dar gandeste-te ca tu nu esti singura care ai facut asta si ca pana la urma totul va avea un final, si mai incolo o sa-ti amintesti asta ca pe o intanplare hazlie! Te inteleg perfect, si eu am trecut prin situatii similare dar exact cum ti-am zis si tie acum mi le amintesc ca pe niste intamplari amuzantewinking. O sa fie putin greu sa treci peste momentul asta dar... ce mai este cand omul si-o face singur cu mana lui?
Sa speram ca vei trece cu bine si ca nu va fi prea mult tam tam cu povestea asta! :*

| piscot_7634 a răspuns:

Pai situatia ii cam grava, iar eu in locul tau ori as recunoaste si le-as explica ca aveam un moment de nervozitate cand am completat ori as spune ca nu eu am completat.Dar sincera sa fiu eu mereu ii spun mamei adevarul pentru ca stiu ca daca as minti-o adevarul tot va iesi la suprafata si asa ar fi suparata pe mine.Eu mereu recunosc si asa stiu ca macar pe jumatate m-a iertat.Cu toate ca stiu ca o mama nu poate sta suparata pe copilul ei toata viata doar din cauza a ceva ce a gresit pentru ca noi toti nu suntem perfecti si din greseli se invata.Asa vei stii si tu ca data viitoare sa nu mai scrii prosti.tongueFundita?big grin

| Betty18 a răspuns:

Vai doamne atata tamabalu pentru un oracol.cam ridicol din partea dirgintei. daca ar scrie toata lumea ce simte pentru scoala ar trebui cel putin 80 la suta pedepsitit si numai stiu eu ce rahaturi. da-o incolo de treaba. nu iti place scoala si gata. ca sa te scuzi pentru cuvintele urate spune si tu ca erai nervoasa cand ai scris asta, ce sa va faca directorul pentru asta... eventual o mustrare. cere-ti scuze si da-i incolo de profesori!

p.s scoala-i naspa! laughing