| Oana_4575 a întrebat:

O doamne...deci azi la scoala am mers cu cativa prieteni la subsol si astia fumau si a venit o profa si ne-a dus la cancelarie si ne-a scris pe o foaie si luni trebuie sa ne vedem cu directorul... ce credeti ca o sa ne faca? o sa ne scade nota la purtare sau o sa cheme parintii? vreau un raspuns rapid crying(

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Oana_4575! Cred că cel mai înțelept lucru pe care-l poți face este să discuți cu părinții tăi, iar aceștia să-icontacteze luni, la prima oră, pe diriginte și pe directorul școlii. Doar ei te pot susține și apăra de astfel de situații în care spui că ai fost implicată din întâmplare.
O zi cu zâmbet să ai și baftă!

| Oana_4575 explică:

@XxblackangelxX: chiar daca nu fumam...nu ma crede nimeni ca doar statea acolo...am incercat sa spun si mi-a zis: ai venit sa faci curat, nu? si chestii de genu

| XxblackangelxX a răspuns:

Daca nu fumai tu nu ai dc sa iti faci griji

| Ionescu417 a răspuns:

Eu iti zic sa te duci la director si sa ii zici ca ai ajuns acolo din intamplare si nu ai avut nici o intentie dea a face vreo prostie

| GeorgiavonPutzifer a răspuns:

sad Imi pare tare rau pentru tine! Asta ti-ar putea fi o lectie! straight face
Schimba-ti anturajul!
Nota la purtare ti-ar putea fi scazuta dar daca te comporti bine, eventual la sfarsitul semestrului s-ar putea remedia.
Si daca o sa cheme parintii sad asta este...tu spune-le alor tai ca tu nu ai fumat, ci pur si simplu ai mers cu ei.
Promite-le ca nu o sa mai stai cu acele persoane si spera ca totul va fi bine!

| sWeeX a răspuns:

Asa am patit`o si eu laughing nu am fumat, eram mai multi in spatele sali de sport si vine gardianu si ne duce la director dar eu am avut noroc k s`au bagat 2 prieteni de`ai mei si au spus ca eu nu am fumat si nu am nici o legatura. Era sa i`au amenda 50 ron s`au parca nota sczuta la purtare