| anonim_4396 a întrebat:

am o problemasad. Deci acum cateva luni am vrut sa ma tund scurt (bob) si o prietena la fel dar pb e ca ea nu suporta sa aiba cineva ceva ca ea, dar s`a tuns ea prima si dupa aceea eu, apoi s`a mai tuns o data mai scurt (doar ca sa nu avem la fel), apoi mama mi-a facut si mie programare ( eu i-am zis sa nu imi faca x( iar cand i-am zis ca nu ma duc a inceput sa ma certe sa vb urat cu mine.Ieri m`am tuns, si e ca eacrying. Nu stiu ce sa fac! As vrea sa imi creasca parul mai repede! Vreo solutie? Nu vreau sa ma tuns mai scurt! Si daca se poate vreo coafura ca sa nu se vada asa tare ca m`am tuns. sad

1 răspuns:
| RominaMaria96 a răspuns:

Cel mai bine este sa nu copi pe cineva incearca sa fi originala.Sunt foarte multe frizuri care poate te-ar avantaja mai mult decat cea pe care o ai.Si mama ta nu trebuie sa te oblige sa te tunzi ca ea, pana la urma e parul tau.Acum lasa-l sa creasca, date cu ulei de ricin poate iti creste mai repede si dupa vreo 6 luni asa sa cresca calumea te duci la coafor si ii spui sa te tunda filtat, cu breton intr-o parte vezi tu o intrebi si pe ea ce te-ar avantaja ca doar e specialista.SI nu mai copia pentru ca asa e mai bine funda?