| Pucca_5593 a întrebat:

am o problema:-s. nu inteleg de ce multi isi bat joc de minestraight face eu nu le fac nimic si incep sa ma batjocoreasca

sunt putin plinuta dar colegii mei de clasa (unii) spun sunt foaaaaarte grasastraight face
sunt alte fete mai grase ca mine si nu au parte de acelasi tratament!

nu sunt proasta, pot sa spun ca invat bine straight face

nu inteleg. va rog spune`ti`mi de ce
funda pentru cel mai convingator raspuns

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Eh si eu la ora actuala sunt " mare "
Dar nu imi fac probleme'
In generala eram pitic si indesathappy
Dar si mie imi faceau zile negre'
Acuma m-am desirathappy
Vei ajunge o adevarata domnisoara' peste cativa anitongue
Cand alte fete vor fii scobitori pe langa tinehappy
Tu vei arata Ok nu vei mai fii grasa'
Vei fii doar bine facutahappy
Asa a fost la mine tongue
Majoritatea care ma vad nu imi dau mai mult de 70 80 ( stiu aiurea)
iar eu am 100straight face
Dar am si peste 1.80 inaltimeatongue

9 răspunsuri:
| PISS_5744 a răspuns:

Incearca sa nu ii mai bagi in seama si incearca sa nu le dai ocazia sa te vada pe tine cum suferi dupa acest lucru...iar cine te iubeste o sa te placa asa cum esti tu.pentru felul tau de a fi nu pentru cum arati :*

| andreea171998 a răspuns:

Poate ca unii colegi sunt rautaciosi cu tine pentru ca te plac.Iti propun sa slabesti putin si sa vezi ca pe urma colegii nu o sa te mai batjocoreasca.Sau pur si simplu incepe si tu sa ii batjocoresti ce defecte de-ale lor.Succes!

| Toffy_1026 a răspuns:

laughing l.O.l daca te lasi calcata in picioare nu rezolvi nmk.Parerea mea e ca trebuie sa le raspunzi ca aceeasi moneda, si sa nu te necajesti din cauza unor ratati care nu au ce face ca viata lor.copii fara viitoroh go on.gaseste-ti pe cineva ca care sa te intelegi super bine si sa vezi ca nu o sa mai ai probleme.1.si 2. nu ca esti grasa rad de tine, rad de tine pentru ca sunt retardati si vad ca te superi cand te jignesc!:] si eu am patit asa cand m-am mutat se luau de mine pentru ca aveam 10 la mate.prosti si i.am lasat o data de 2 ori de 3 ori pana am zis duceti-va maa in mortii vostri de retardati si lasati`ma pe mine in *** in pace...si nu s-au mai luat de mine vazand ca pot sa le raspund si sa le gasesc defecte pana seara si a 2. a zi dimineata.

| alecsaaa_4214 a răspuns:

Parerea mea e ca rad de tine pentru ca ei vad ca tu te oftici prea tare.
incearca sa nu te mai oftici si in caz de te mai jignesc raspundele cu aceeasi moneda.happy
pup:*

| criiisa a răspuns:

Inainte pateam si eu chestia asta,insa acum ma inteleg super bine cu toti colegii(si fete si baieti). Incearca sa comunici mai mootl cu ei,probabil iti spun asta pentru ca nu faci parte din grupul lor sh vor sa se distreze pe seama ta,dar daca incerci sa vorbesti mai mult cu ei,nu cred ca o sa-ti mai vb asa(asta nu inseamna sa te lasi calcata in picioare,daca, comunici cu ei nu inseamna ca trebuie sa faci tot ce spun ei/ele, trebuie sa stii sa-ti impui si punctul de vedere)...cum ti-am spus si eu pateam la fel in clasele mai micci, dar am invatat sa-mi impun punctul de vedere si sa nu ma mai las calcata in picioare.si ghici ce? acum clasa mea este o mare familie.suntem cu totii ca niste frati. Sper ca te-am ajutat!(scuze pentru ortografiebig grin) happy

| No a răspuns:

Da, e trist, dar adevarat straight face Si eu am patit asa ceva.chiar de mai multe ori, si sti ce : Nu-i bagam in seama pe acei rautaciosi.si plecam de acolo. Punct.Sau poti de exemplu sa ai o prietena buna care sa te apere! happy intotdeauna functioneazaa.
P.S. nu toti oamenii sunt asa, trebuie doar sa gasesti prieteni adevarati care tin la tine si care te apara de alti neboOni happy sigur vei gasi tu oameni de increderewinking.si linisteste-te.cu timpul, se vor plictisi de injurat si de batut joc si te vor lasa in pace.atunci vor fi blanzi ca niste mielusei. Daca nu inceteaza ( dupa mult timp ), spune-i la profesori si la parintii.big grinwinking Si acum depinde, poate sunt invidiosi pe tine ca inveti bine, ca te descurci bine la scoala, etc... Daca esti putin mai plinuta, nu-i nimic.nimeni nu-i perfect. Oricum, daca vrei poti slabi, daca nu, nu-i nimic! Be yourself, be original, be happy!

| OxiiiCotton a răspuns:

Colegii tăi sunt persoane, scuză-mi limbajul, needucate. Ei te batjocoresc ca să nu fie ei batjocoriți. Un alt motiv ar fi comportamentul de "şmecher". Băieții, în general, cred că dacă o singură persoană batjocorește pe cineva, și ceilalți trebuie să îl urmeze. Fetele se iau după ei. Nu îi lăsa să te atingă cu cuvintele lor. Știi foarte bine că tu ești tu și ar trebui să fii mândră. Ești superioară fată de ei în atitudine și învățătura. Încearcă sa le spui că fiecare om are defecte și că ei s-ar simți foarte prost în locul tău. Nu trebuie să fii singură, caută sprijin în cea mai bună prietenă, dirigintă, părinți. Aceia sunt prietenii tăi adevărați.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"sunt alte fete mai grase ca mine si nu au parte de acelasi tratament!" Stii de ce? Pentru ca ele nu pun la suflet cum pui tu. Pentru ca ele stiu cum sunt cu adevarat si nu au de ce sa se consume din cauza unor copii fara minte care nu au ce face. Nu ii baga in seama sau eventual spune-le sa se uite ei primii in oglinda.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt invidioși pe tine.
Îți vezi de treaba ta și îi lași în pace.
Pa, pa.