| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie d ajutor!
deci vreau sa-mi fac la profilul de hi5 aspecte create de mine, problema e ca nu stiu cum sa imi fac. stiu unde sa dau sa imi creez aspectul dar nu iese niciodatastraight face plz help!
cel mai explicit raspuns primeste funda!big grin

Răspuns Câştigător
| Napolitanăă a răspuns:

Prima categorie[adica prima coloana]:
iei o imagine de pe net, ca asta:http://www.zingerbug.com/......print.jpg.
O iei de pe net, apoi dai click pe Browse. O sa iti apara un butonas acolo albastru cu 2 sageti.Click pe el.
Apoi in jos pui coduri html de culori :).
Cauti pe internet, se gasesc cu sutele.
a doua coloana[antetul sectiunii]:
trebuie sa faci o imagine de 956x35 pixeli.
Eu prefer s o fac in Paint cu o culoare, apoi o editez in photoscape, si anume: dau click pe resize si scriu 956x35.
Apoi scriu ce ma taie pe mine capul pe ea.
Pe aceasta coloana, NU MAI INCARCI NICI O ALTA POZA!
doar scrii culorile, tot in html.
A3 coloana: sectiuni secundare.
Trebuie sa incarci o imagine de 470x60 pixeli.
Din nou, eu prefer in Paint, pentru ca altfel imi ies urat cele de pe internet :).
Din nou, nu mai incarci nici o alta poza, decat prima care ti se cere.
Si din nou, culorile de la fundal si scris cu html.
http://kin-der.hi5.com/
intra la mine si vezi cum ar trebui sa iti iasa.
Mult noroc!

1 răspuns:
| EU1139 a răspuns:

Nu iese