| floridemai924 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare. Imi poate da cineva niste informatii despre internatul de la Colegiul National,, Mihai Eminescu" Botosani. Merita sa mergi acolo si e usor de acomodat?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde numai de tine, ca noi nu avem de unde sa stim cat de usor te acomodezi tu sau nu.
Merita sa mergi acolo cand nu ai unde dormi si daca locuiesti la tara sau foarte departe de liceu.
Internatele de liceu sunt cu 4-6 paturi in camere, cu dusuri comune si cantina locala.
Programul este foarte strict in camin, avand tot timpul un pedagog de serviciu, Nu iese nimeni inainte de 6 dimineata din camin si nu intra nimeni dupa ora 9 seara.
Consumul de droguri si alcool in camin sunt strict interzise, putand sa fie chemata Politia si sa fii expulzat din camin.