| KyokushinMyLife a întrebat:

am si eu o intrebare thinking oare sunt somnambula?straight face deci, noaptea in somn incep sa tremur, zici ca. s un motor in trepidatii, si mai si vb in somn. Intr. o noapte m.am ridicat in picioare, cu ochii deschisi, si m.am dus la fereastra, zicand ca vreau sa cant,straight face si dadeam sa deschid geamul, in orice caz m-am mi-a zis sa trec in pat si am asclutat. o dar ce e sigur este ca straight face eu nu stiu nimic de faza astastraight face mama mi. a spus. o. oare e din cauza stresului, calculatorului. scolii?thinking Ast raspunsuri, msi anticipat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Să nu te sperii, este un fenomen frecvent la preadolescenţi şi adolescenţi. Anumite lucruri produc impresii prea puternice asupra minţii tale, iar tu nu reuşeşti sa te relaxezi şi să adormi profund şi linştitit. Ai grijă mai ales ce faci seara. Citeşte ceva relaxant, ascultă muzică chillout, bea ceai de tei, aeriseşte foarte bine camera. Seara nu face sport, nu folosi calculatorul, nu te uita la filme "tari". Cu timpul aceste fenomene vor dispărea. Dacă nu, atunci vei consulta un medic. Sănătate!
Dacă doreşti un plus de informaţie pentru formarea ta, vizitează http://lecturirecenzate.ro/, o să-ţi placă!