| robertzzel a întrebat:

Am si eu o mica mareee problema. In urma cu patru luni, am cunoscut o fata la un bal al bobocilor la liceu, si am devenit iubiti Intr-o zi, la scoala mi sa furat telefonul si i-am spus ca eu nu mai am cum sa tin legatura cu ea, si daca doreste, ne despartim (au mai fost si alte ocazii in care i-am spus sa ne despartim, dar nu a vrut). Ea nu a vrut, spunand-mi ca o sa gasim impreuna solutii, iar seara cand am iesit pe afara, mi-a dat unul din telefoanele ei ca sa-l folosesc pana imi iau altul. Dupa o luna, a intrat fostul ei prieten in peisaj. A inceput s-o sune, sa-i spuna ca o iubeste mult, ca ii pare rau ca s-au despartit, fapt ce a pus-o pe ganduri pe prietena mea(ea a stat cu el 7 luni, si s-au despartit din cauza ca el a inselat-o). Dupa 2 zile, ea a inceput sa-mi spuna ca nu mai poate sta cu mine si ca il iubeste pe fostul si ca la mine decat tine...Am stat de vb cu ea, si in urma discutiei pe care am avut-o ea m-a ales tot pe mine. Am mai stat impreuna inca o luna, timp in care imi spunea ca ma iubeste si ca a inceput sa-l uite pe fostul ei prieten, dupa care tipul iar a sunat-o si iar a pus-o pe ganduri, dar de data aceasta l-a ales pe el sad. Absolut toti prietenii ei ii spun ca a facut o mare greseala ca m-a lasat pe mine pentru el, SI CA SE VA INTOARCE INAPOI LA MINE, DAR VA FI PREA TARZIU. Acum, fata ii spune celei mai bune prietene a ei (care este si cea mai buna prietena a mea) ca se intelege foarte bine cu iubitul ei actual(cel pentru care m-a lasat) si ca la mine nu mai tine sad, si a insistat f mult ca prietena ei cea mai buna sa nu uite sa-mi spuna ca imi ureaza sa fiu fericit cu noua mea prietena pe care o am... eu o iubesc foarte mult(nu actuala), e singura dintre toate prietenele mele care m-a facut s-o iubesc asa mult, dar nu stiu ce sa mai fac crying. Ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi? Multumesc

6 răspunsuri:
| believe a răspuns:

Caz destul de complicat, dar si fffoarte des intilnit! fii sigur ca relatia cu fostul ei, nu e chiar asa de super(daca ar fi asa, aceasta nu ar avea timp sa te faca pe tine sa afli toate noutatile, prin prietena voastra, ci ar fi mega-fericita)in cea ce-l priveste pe noul, vechiul ei iubit-o va insela iar, daca a facut-o odata, fii sigur ca se va repeta. Cea ce cred ca trebuie sa faci tu acum este sa pari cat mai fericit cu actuala ta prietena(daca tii la ea macar cat de putin, iar daca te lasa complet rece, n-o rani asa cum a facut fosta ta-despartiti-va si cautati o fata linga care ai putea uita ce a fost)Timpu te va vindeca+la voi, la baieti e mai simplu sa treci peste pentru ca e mai simplu sa faci cunostinta cu o noua iubita.(incearca sa nu jignesti alte persoane dupa ce ai simtit ce e aceea tradare pentru ca intotdeauna este un,, om"care te face sa pierzi increderea in tot viul, cu timpul doar vei pute sa TRECI PESTE!

| ralucacool a răspuns:

Cred ca ai trebui sinceer sa o lasi in voia ei, gasesteti alta prietena si pe ea iubeste-o si nu o lasa (asta se intampla cand te indragostesti peste noapte)

| robertzzel explică:

Aaa, nu m-am indragostit peste noapte. cam 3 saptamani a durat pana m-am indragostit cu adevarat de ea. in acestea 3 saptamani am vrut sa pun de nenumarate ori capat relatiei, dar de fiecare data ea zicea ca nu vrea sa ne despartim etc etc...si atunci cand am cunoscut-o tot aceiasi prieteni ai ei, mi-a spus sa nu-mi bat joc de ea, ca e fata cuminte, etc etc, si pana la urma m-am gandit sa ma port altfel cu ea, fata de cum m-am purtat cu fostele.intr-adevar, a fost cuminte, pana a aparut ala straight face, dar eu sunt curios de ceva, dupa 3 luni jumate, chiar e asa cum zice ea, ca m-a uitat? ca nu mai ma iubeste, sau ma rog nu mai tine la mine! Si belive, multe persoane mi-au spus ca si tine ea nu e cu adevarat fericita langa el, sau cel putin este dar nu pentru foarte mult timp, si ca va veni inapoi la mine... oare chiar se va mai reintoarce? si e bine s-o bag in seama?(de exemplu pe mess, sa zic asa). apropo, prietena mea actuala, este o fosta prietena. Cred ca sufar de sindromul "fosta"! laughing

| robertzzel explică:

App...va intreb daca se mai intoarce, deoarece, eu am avut proasta inspiratie sa-i cer atunci cand ne-am despartit sa-mi dea ultimul sarutwinking si i-am zis ca o voi astepta oricat ar fi...

| masly a răspuns:

Stai linistit ca e o iubire trecatoare.in curand iubirea o sa iti treaca si o zici oare ce am vazut la ea! iti spun asta din propria experienta.stai linistit mai sunt fete destule, mai bine mai frumoase si ca care poti fi.nu e ea singura! u chiar crezi ca daca acum ea se intelege bine ca el roata nu se intoarce.fi sigur ca se intoarce mereu se intoarce. O sa vina vremea cand se va intoarce la u cand va vrea sa fie iar ca u, iar atunci vezi sa nu kazi usor in plasa ei...:*:*pupa

| robertzzel explică:

Pai fi sigura ca nu o sa ma las usor, adica stiu cum sa o iau si ce sa-i zic... dar oare, chiar este cum zic toti prietenii ei si voi, ca se va intoarce inapoi la mine? adica, si ea mi-a zis la fel, ca daca ar fi sa nu mearga relatia dintre ea si ala, voi fi singuru la care se va intoarce, dar ma gandesc ca poate a spus-o la vrajeala sa scape de mine, sau ceva de genu, cu toate ca unii zic ca nu prea a zis la misto...