| LittleButterfly a întrebat:

Buna happy As dori raspunsuri de la cei care au experienta sau cunosc acest domeniu. Ce imi puteti spune despre Facultatea de Arhitectura? Pe langa faptul ca ai nevoie de matematica (geometrie) si desen tehnic si artistic. M-ar interesa cam cat timp trebuie sa acorzi studiului pentru a te afla la un nivel mediu, sa zicem thinking Stiu ca daca iti place ceva, il vei face cu placere, dar...este chiar atat de grea pe cat se spune? Pentru ca m-au cam speriat parerile gasite pe forumuri... De asemenea, credeti ca daca am talent dar inca nicio pregatire pentru concursul de admitere, as mai avea sanse sa intru anul acesta daca m-as apuca de acum de pregatiri?

1 răspuns:
| CrazyGirl2 a răspuns:

Eu am o cunostinta care ii la arhitectura. si in sesiune dormea 3-4 ore pe noapte. invata non-stop, proiecte peste proiecte, si o zis ca i greu, da i place ce face. deci, daca iti place arhitectura, poti da acolo.dar numai daca iti place f mult, ca daca nu, nu are rost happy