| CasperFantoma a întrebat:

As dori sa stiu cum esti liceul Carol 1 Constanta. Care sunt materiile de clasa a 9a? Cu ce medie se intra? M.ar interesa mai multe detalii.Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Calin_RalucaAndreea_1989 a răspuns:

Intra pe internet, pe EDU.ro. Acolo vei găsi toate rezultatele examenelor de anul trecut la toate liceele. Așa vei putea anticipa cat de cat rezultatul. Legat de materii, depinde de profilul pe care vrei sa mergi.
De exemplu, materiile de baza sunt:
Mate
Romană
Engleză
A doua limba straina la alegere
BIO
Chimie
Fizica
Logica
Sport
Desen
Muzica
Tic
Informatica
Religie

Iar daca mergi pe filologie, vei face si latina, dar mai putine ore de mate si stiințe. Funda?