| Andreea.:) a întrebat:

As vrea ca toti cei din clasa mea [sau o parte] sa facem o sceneta [si ei vor] ceva cu 2 fete gemene.gen cele de la Disney.
Dar nu avem decat o sala la scoala in care putem face piesa. si ideile noastre NU se rezuma doar la o singura sala.Ma puteti ajuta va rog. cu niste idei pentru piesa sau de unde as putea lua o piesa[dar nu de Caragiale sau de astia] gen scenete pentru adolescenti [putin mai copilarosi]?

2 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Spune mai intai ce idei ai tu cu mai multe sali de clasa si iti zic dupa ce ai putea sa faci numai cu o sg salahappy ca sa stiu dupa ce sa ma orientez, ce fel de piesa v-ar placea sa jucati?

| Andreea.:) explică:

Ceva cu 2 surori gemene... care afla la un moment dat ca nu sunt gemene... si ca una dintre ele este adoptata. iar cealalta sa o lase balta si sa mearga cu cele populare. si sa o lase sg pe sora ei vitrega. si apoi sa'si dea seama ca a gresit si chestii din astea happy