| Rednmi a întrebat:

As vrea sa imi iau o tigara electrica. Nu prea stiu de care tipuri sunt mai ok si ce arome sunt mai bune. As vrea un model care sa tina mai mult. Care este diferenta dintre tigara electronica si cea traditionala? Avantaje si dezavantaje?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Referitor la diferente dintre tigara traditionala si cea electronica... nu prea-i mare diferenta, doar de substanta si compozitie lor, ca efectele sunt aceleasi: emfizem pulmonar si cancer pulmonar.
- tigara traditionala foloseste tutun (planta uscata)
- tigara electronica foloseste substante chimice, la fel de nocive ca si cea traditionala, iar in timp, duc tot la cancer pulmonar.
In final, nu exista nici un avantaj indiferent ce ai fuma, pentru ca ambele substante duc la moartea in chinuri a celui care fumeaza.

| devilshelp a răspuns:

E un canal de Youtube Vape Romania care te ajuta destul de mult. Uite link-ul https://www.youtube.com/channel/UCwLCsPOU80XwM1E4MbaxIyw/videos

| Claudiugg a răspuns:

Cea cu motor este cea mai buna.

| Pr0xY a răspuns:

Daca esti incepator iti recomand un kit de la Joyetech, de preferat Ego aio. O seara buna. big grin