| DayanaDya a întrebat:

as vrea sa-mi dati niste statusuri faine love struck, dau funda pentru cele mai faine statusuri happy!

Răspuns Câştigător
| popaiulia a răspuns:

Mint, greşesc, rănesc, dar când spun ca îmi pare rău, chiar îmi pare rău!

Nu lua decizii atunci când eşti supărat, si nu face promisiuni atunci când eşti fericit!

Viata nu are subtitrare, ori o înţelegi, ori nu…

Viata e un trandafir la care fiecare petala este o iluzie, iar fiecare spin o realitate’
Nu mai alerga către o persoana care nici măcar nu paseste spre tine!

Câteodată cea mai dura răzbunare este un zâmbet!

# Ca o piesa de teatru, aşa este viata: nu interesează cat de mult a ţinut, ci cat de frumos s-a desfăşurat.

Nu mă las condusa, nu am de ce sa admit, am o sansa'n viata si'am invatat sa profit. Am să calc în picioare pe oricine va fi nevoie doar pentru a fi fericită!

Invidia v-apasa, nimic nu va convine. Daca ai ceva de comentat, tine pentru tine! Nu contează si nici nu va conta! Fac ce vreau cu viata mea!

Fetele care spun :’Mulţi băieţi umbla după mine’ ar trebui sa ştie ca lucrurile ieftine atrag mulţi clienţiwinking!
Cei care te critica nu vor decât sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu vor fi niciodată!

Inima unei fete nu se cumpăra! Ori o cucereşti, ori o
furi! ♥
Daca vrei sa fii fericit o clipa, răzbuna-te! Daca vrei sa fii fericit o viata, iartă!

Experienţa este cel mai dur profesor! Intai iţi da testul si apoi iţi spune care era lecţia.
Toate greselile pe care le comit au o explicaţie: "Trăiesc pentru prima data".

Trebuie să înveți să mergi prin ploaie, nu tot timpul va fi soare în viața ta!

Am invatat sa am răbdare... ca totul iţi iese atunci când nimeni nu te crede in stare!

Prieten este acela care ştie cât eşti de zăpăcita, de dusa cu pluta ..si totuşi ..nu îi este ruşine sa se afişeze cu tine.

Iubeşte-mă sau uraste-ma…ambele sunt in favoarea mea. Daca mă iubeşti voi fi mereu in inima ta iar daca mă urăşti voi fi mereu in mintea ta!

Trei reguli in viata: Iubeşte-i pe cei ce te iubesc, înfrunta-i pe cei care te provoacă si ignora-i pe cei care nu te merita!

Câteodată nu exista "data viitoare" sau "a doua şansa", câteodată e doar ACUM sau NICIODATA!
Prietenia este un ocean pe care mulţi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se ineaca înainte de a ajunge la celalat mal[♥]

Hai! invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plângi, zâmbeşte!

Nu pune punct, cand inima iti cere virgula!

1 răspuns:
| JustAaGirl a răspuns:

''Im single'' because God is busy writing the best love story for me rolling on the floor