| Dudău_Aura_1992 a întrebat:

As vrea sa stiu daca o persoana care a luat 5 la toate disciplinele de bac, dar nu a întrunit media 6, adică nu a promovat, în toamna, poate da examenul in sesiunea din vara urmatoare la o singură materie, pentru as putea mari media sau este necesar sa sustina din nou tot bacul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alegerea este a acelei persoane, poate da la o singura materie, la doua materii sau chiar la toate trei.
Daca alege sa dea numai la o materie va solicita expres, in cererea de inscriere la bacalaureat, sa-i fie recunoscute notele la celelalte doua materii.

| Andreeush a răspuns:

Respectiva persoană poate să dea la toate materiile sau să aleagă una din ele sau chiar două.