| annutza a întrebat:

Buna!

as vrea si eu niste statusuri triste si de prietenie falsa/tradare, dar nu vreau site-uri. cele mai frumoase si multe primesc fundita.

multumesc!

Răspuns Câştigător
| laurika_3432 a răspuns:

Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi
Sa nu ma intrebi iubitul meu,
In lipsa ta daca mi-e greu,
Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,
Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,
Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,
Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,
Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,
Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,
Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,
Si suferinta si tristetea;
Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,
Nici daca am cunoscut iubirea,
Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,
In jur de pot sa mai privesc,
Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,
Nici daca vad pe cer ca-i soare,
Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,
Frumosul meu cu suflet bland,
La orce-ai vrut sau vrei sa stii,
Raspunsuri, inger vei primi,
In lipsa ta mi-e greu iubire,
Iubesc, traiesc an amintire,
De chipul tau imi este dor,
Eu fara tine vreau sa mor,
In noapte lacrima-mi ascund,
De dragul tau iubire pling,
Cu tine-n gand adorm cu greu,
In vis apari mereu mereu,
Cei frumusetea? chipul tau,
Cei suferinta? dorul meu,
Cei tristetea? viata mea,
De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,
Ca am putut sa te cunosc,
Sa te ating suflet frumos,
Si am putut sa-ti simt iubirea,
Si am aflat ce-i fericirea,
Daca zimbesc o fac prin lacrimi,
Daca privesc nu-s ochii mei,
Ca nu mai am lumina inger,
De cand te-ai departat de ei,
Nu stiu, nu vad daca e soare,
Nimic acum nu are rost,
Secunda fara tine doare,
A fost frumos, frumos a fost!
parca noi fetele suntem facute sa suferim sa fie blestemat baiatul care a facut o fata sa planga pentru toate fetele ma numesc andreea si il urasc pe fostul meu prieten
Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea
in ziua in care te- ai nascut a plouat, Au fost lacrimile lui dumnezeu care a pierdut cel mai frumos inger pe care il avea.crying
am invatat multe lucruri despre tine:stiu ca-ti place sa te joci, dar joak-te cu viata ta nu cu a mea, stiu ca-ti place sa razi dar razi de tine nu de mine, stiu ca-ti place sa controlezi dar controleaza-te pe tine ca eu ma descurc, stiu ca-ti place sa-ti bati joc dar bate-ti joc de tine nu de mine, stiu ca-ti place sa risti dar risca tu caci eu am riscat destul si mai stiu ca-ti place sa iubesti dar pe tine pe altii. din fericire am iesit din viata ta pentru ca tu asa ai dorit, atunci am plans dar acum imi dau seama ca daca nu se intampla asta ma transformai in omul de tinichea
Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"
Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

3 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Am visat prea mult ce nu trebuia.am vrut prea mult ce nu trebuia acum toti sunt fericiti iar eu plang printre zambete si rasete

Nu stiu ce a fost intre noi o dragoste, o minciuna, o obisnuinta. dar orice ar fi fost a fost un vis frumos… dar acel vis a ajuns sa ma raneasca nu mai pot sa traiesc asa

De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei!

daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil

Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum. poate am pierdut ce aveam pentru altceva mai bun

Cine te iubeste te cauta, Cine te vrea iti spune, Cui ii este dor de tine te suna, Cine nu NU e simplu!

E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.straight face

Nu am nevoie de prieteni falsi.Detest sa tin langa mine numai oameni lasi! straight face

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un motiv! Am greSit din nOu.Am Oferit dragOste, Unde trebuia sa ofer indiferentSa!"

funda?

| Crisstina a răspuns:

Asculta adda-prietenie fumata happy gasesti versuri acolo. e frumoasa piesa si adevarata

| aalynutza a răspuns:

Am crezut ca te-ai schimbat dar nu e asa si cand o vei face va fi prea tarziu