| George0508 a întrebat:

Buna,aseara i-am mărturisit unei fete ca o plac,ea mi-a spus ca nu își dorește o relatie, a refuzat ff mulți baieti, stiu deoarece suntem cei mai buni prieteni și mi-a spus, acum ca m-a refuzat încrederea mea de sine e ff scăzută, cum ar trebui sa reactionez și sa mă simt?

Răspuns Câştigător
| Anonim2682008 a răspuns:

1. Câți ani are fata? Dacă e minoară și are sub 15 ani e normal să te refuze. Mai ales dacă are părinți stricți.
2. Dacă te-a refuzat nu-i nimic, poate și ea te place doar că nu vrea o relație sau are sentimente pentru tine dar îi este frică să-ți spună asta.
3. Pur și simplu treci peste, nu te mai gândi la ea, dar totuși nu o evita, păstrează relația pe care o aveai înainte cu ea.
4. Nu ai cum să te simț rău, sigur există undeva o fată pentru tine care te place și cu care vei avea o relație.

5 răspunsuri:
| Eisenheim a răspuns:

Sânteti cei mai buni prieteni din câte am înțeles, deci nu se schimba nimic, te-a refuzat dar te-a înțeles, nu ar trebui să îți faci griji, rămâneți prieteni happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te simti bine ca i-ai spus ceea ce simti.
Este dreptul ei sa refuze. Si este chiar un lucru bun ca esre sinceră.
Dar asta nu trebuie sa te doboare. Mergi mai departe
Daca sunteti cei mai buni prieteni da, e destul de naspa. Dar va puteti preface ca nu s-a intamplat nimic si puteti ramane in continuare prieteni. happy

| mgtow a răspuns:

Viata are alte prioritati mai importante decat relatiile, alea consuma bani si timp din libertatea ta

| Iunicu a răspuns:

Nu da înapoi!
De acum relația voastră a intrat în altă categorie.
Dacă nu te alungă, poți liniștit sa o curtezi pentru că ea a luat notă de sentimentele tale.
Învață să te bucuri de farmecul momentelor împreună.
Știe cu siguranță ce vrei de la ea și curând va ceda asalturilor delicate. Insistă fără să o sufoci, dar tot odată oferă-i zile în care să găsească timp să simtă că îi lipsești.
Preia comanda și joacă-te.
Nu ai nimic de pierdut.
Acum 14 ani, am primit același refuz de la fata de care mă îndrăgostisem. I-am spus că noi nu putem fi decât iubiți sau nimic!
Suntem căsătoriți de 13 ani și avem 2 copii.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Treci la alta!