| BBAlyss a întrebat:

Buna
Astazi am chiulit toata clasa de la ora de chimie
Intrebarea mea este daca profa poate sa ne scada nota la purtare, daca am plecat toata clasa? Poate sa ne faca ceva?

Va rog sa imi dati un raspuns
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Crisis a răspuns:

Chestia asta am facut-o si noi acum doua saptamani, tot la chimie.
Poate ca ati chiulit toata clasa, dar in catalog e doar o absenta. Eu stiam ca la 10 absente la aceeasi materie si la 20 in total se scade un punct la purtare, deci nu poate fi vorba de asta. Cel mai probabil o sa va scada nota la chimie pentru gest, da' cu purtarea nu poate face nimic. yawn

15 răspunsuri:
| pysynelw a răspuns:

Raspunsul meu este urmatorul: profesoara nu poate sa va scada nota la purtare deoarece nu ati facut nimic doar ati chiulit si s-a lasat cu absente fara numar poate din astea care nu mai pot fi motivate.dar si scaderea notei la purtare este in decor dar trebuie exclusa.

| Drăăă a răspuns:

Nu profesoara scade notele la purtare, diriginta sau dirigintele.Stai calma, nu scade nota doar pentru atat, depinde si de diriginta/e.cat e de severhappy

| AndradaMrrr a răspuns:

Da ar putea sa va scada nota la purtare din moment ce la sfarsitul anului fiecare profesor are voie sa isi spuna punctul de vedere despre un anumit elev si chiar sa scada nota la purtare!

| LotusRadioactiv a răspuns:

Draga Rose, eu am chiulit cu toata clasa de circa 5 ori, in decursul a 2 ani. happy. Stiu ca nu este un exemplu bun de urmat, insa de fiecare data am scapat, ce-i drept, ca prin urechile acului. De cele mai multe ori profesorul se bucura ca nu face o ora, deoarece poate pleca mai devreme acasa sau obtine o fereastra etc. Insa proefosrul ar fi foarte enervat daca aceasta ar fi prima ora a dumnealui, stii si de ce laughing
Oricum, eventual va va pune absenta, iar in cel mai rau caz, va scadea un punct la purtare. De pus nota mica, am inteles ca nu este voie sa puna la toata clasa.Se poate totusi ca in urmatoarea ora sa va asculte, asa ca fiti pregatiti!
Multa sanatate happy

| AlexandraCretiu a răspuns:

Daca ati plecat toata cls. poate sa va scada media. si sa va o faca la loc la sf. de an:d. fundita?

| Becca18 a răspuns:

Stai calma ca si noi am facut chestia aste de sute de orilaughing))Dar depinde si de profalaughing)(PS:nu ni-a facut nimiclaughingfundita?

| BadLuckBryan a răspuns:

Nu va scade notaa rolling eyes. eventul se comporta mai nasol cu voi...

| No a răspuns:

Daca afla ca a-ti chiulit o sa va puna un minus in catalog.in cel mai rau caz scazutul notei la purtare. depinde si de profa.va poate si ascultaa thinking

| JustmeO a răspuns:

Da poate să vă scadă nota, de ce să nu poată? Doar e profesoară. Oricum presupun că v-a pus absent.Dar puteţi să vorbiţi cu ea si să vă cereţi scuze.

| Broadband a răspuns:

Astea-s probleme?
noi chiulim in fiecare zi, pana acum nu ne-a zis nimic nici directoru, nici dirigu.
depinde, daca ai o profa mai rea asa, poate sa va bage in consiliul profesoral si sa vedeti atunci distractie.
.o zi buna!

| zuzzyxD a răspuns:

Depinde.Dar nu cred ca o sa va scada la toata clasa.oh go on Pana la urma de ce sa va scada nota. Va pune absenti si gata. DEsi si mie mi s-a intamplat sa fug cu toata clasa si nu numai si nu mi s-a intamplat nimic..Acum totul depinde de profesoara. Succes`!big hug Sper sa nu va faca nimic, implicit sa nu va scada nota la purtare`happy.

| StefanCS a răspuns:

Pai normal va scrie pe caiet sau eventual va spune la directoare

| Bibb1 a răspuns:

Nota la purtare nu cred. absente nemotivate...

| StefanCS a răspuns:

Creca dap dar va scrie pe caiet ori va spune la directoare

| smarttie a răspuns:

Profesorii, in general, cand lipseste toata clasa nu pun absenta tuturor, ca nu isi mai iau ei banii pe ora respectiva.
In schimb, in functie de temperamentul fiecarui profesor, te poti astepta la un test neanuntat, mustrare, nota la purtare fiind ultima dintre griji, pentru ca nota la purtare se stabileste la sfarsit de semestru, intr-un tabel, de catre toti profesorii de la clasa respectiva iar diriginta ia hotararea de a scadea sau nu nota unui elev la purtare.
Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul >:d