| Denis_1354 a întrebat:

Poate sa imi scada nota la purtare daca am chiulit de la o ora? (Am 8 absente). Am chiulit de la romana si cica profu o propus sa ne scada nota la purtare.Are voie?

35 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Stai m-a linistit ...eu am avut 30 si nu mi-a scazut...

| miha90z a răspuns:

In mod normal la 10 absente se scade un punct la purtare. acum daca a fost un chiul in masa poate propune in consiliu scaderea notei la purtare.

| LeiAdrian a răspuns:

La 10 absente nemotivate se scade 1 punct la purtare.

| SmileFreedom a răspuns:

De voie cred ca are voie.Dar zi si tu ca iti era rau sau ca bunica ta a avut probleme sau ca ai primit un nr necunoscut si zicea ca maikata are probleme si ca era vecina si sa vi urgent acasa...Dastea.Acum nu stiu ce sa zic.Nici tu nu trebuia sa chiulesti.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Daca ai lipsit de la o singura ora, nu.
Dar daca pe profesor il deranjeaza si atitudinea ta la ore, poate sa propuna in consilui.
Depinde si de regulament (cat de stricta e scoala).
Dar in general, nu, nu poate. happy

| Zoet a răspuns:

Nu. Eu stiu ca la 10 absente se scade un punct la purtare.

| Zoet a răspuns:

Dar daca vrea, la consiuliul profesoral poate sa propuna, iar dirigintul/diriginta clasei sa scada. Daca are mai multe propuneri...

| midnight a răspuns:

Pai cam are voie. la noi in clasa(sunt clasa 7) e o fata care qleste. si profa a zis ca daca ai absente la mai mult de 10% din orele ei, te-ai ales cu scaderea notei la purtare. stiu ca in general la scoala cu zece absente nemotivate ai pierdut un punct din nota la purtare.cel putin la noi asa-i

| MadduM a răspuns:

Pentru toți elevii, la fiecare 10 absențe nemotivate pe semestru din totalul orelor de studiu va fi scăzută nota la purtare cu câte un punct. Dacă ai o dirigă ok, o poți ruga să-ți motiveze absențele. ( 5 măcar )
P.S. Dacă proful nu are pată pe tine, încearcă să mai răspunzi la ora lui, mai învață și tu și vei vedea că nu-ți scade ( dacă ești un copil destul de bunicel, o să te laude, în niciun caz de scăzut nota la purtare.
P.S. Nu mai chiulii, cel puțin semestrul ăsta. Cât mai sunt? 16 zile!

| maryellen91 a răspuns:

Asta nu e un motiv pentru ca ai doar 8 absente! si eu am chiulit si nu mi-a scazut nota(de la mate si faceam cu un prof.care era foarte sever)si m-a ars la note apoi! asa si la tine te arde la note!

| rolfenstein a răspuns:

Numai la 10 absente se scade un punct la purtare.la 20,2 si asa mai departe.

| NuImiPunNume a răspuns:

Pai daca ai chiulit. cam are! Sorry!

| ZeroBLADE a răspuns:

Pai ar putea sa faca acest lucru ar putea 30% sa-ti faca asta!

| Bibi16 a răspuns:

10 absente=1 punct la purtare
Dar depinde de profesor, are voie sa-ti puna orice medie la purtare.
Deci daca a zis profesorul, cam da.Da nu-ti fa griji poate uita!

| Demise a răspuns:

La 10 absente se scade nota straight face nu are voie :-s

| DaaNNuuTzz a răspuns:

Ati pus botuuu laughing

| Freshh a răspuns:

Da are voie.In general cam la 20 de absente se scade nota la purtare.

| maryfanMJ97 a răspuns:

Poate sa propuna sa iti scada nota la purtare dar daca iti va scadea nota nu stiu pentru ca la noi la 10 absente se scade un punct la purtare

| EllaEllii a răspuns:

Eu stiu ca la 10 absente nemotivate iti scade 1 punct la purtare.
Daca e diriginte are voie sa iti scada sau daca ai facut prosti.
Bafta!

| KissSummer a răspuns:

Nu. daca ai peste 10 abs atunci poate sa iti scada nota la purtare. dar deokamdata nu poate ca ai doar 8.happy

| ÐaÍÍÍa a răspuns:

Are1...apoi eu nu stiu.depinde de profesor!
poate iti scade, poate nutongue
funda? te rooooooooog:*

| Papadopolina a răspuns:

Are voie daca acea sau acele absente nu sunt motivate asa mi s-a intamplat mie la istorie

| Rainbow_4693 a răspuns:

Heiii!big grin Nu are voie sa iti scada nota la purtare.;-j Nota la purtarre se scade la acumularea a 10 absentewinking Pentru 8 nu are ce sa iti facahappy Dar ai grija ce faci de acum inaintebig grin Fundita?; o3

| DODoubleG a răspuns:

Daca ai 8 absente nu iti poate scadea nota la purtare dar fi atent ca la 10 poate
depinde si de politica scolii
de obicei se face un consiliu profesoral pentru a stabili notele la purtare si un singur profesor nu poate sa-ti scada singur nota la purtare
asa ca linisteste-te si da-mi funda
laughing
Funda?

| Lexyfrumusik12 a răspuns:

Daca ridica problema in consilu profesioral se poate duce scaderea notei la purtare asta daca subnt de acord si ceilalti profesori :dac esti rau la ore daca vb urat etc. sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai din pacate are voie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hahaha, scade numai daca vrea el, eu am 38 absente dintre care 15 quluri si nu mi-a facut nimic
bine depinde de profesor, la 10 absente (zice pe edu) se scade 1 punct la purtare si la 20 absente nemotivate se taie alocatia
ceau :*happybig grin

| bibyyy143 a răspuns:

Da normal!

| Putzifer a răspuns:

Haha la un prieten nu eu facut nimic cu 200 de absente ce pl
nu-ti face griji da sa nu continui asa

| roby_3489 a răspuns:

Pai daca a propus asta si directorul/directoara este de acord are voie! Acum incearca sa faci si tu rost de ceva motivare!