| marian1199 a întrebat:

SALUT.Azi la scoala unii colegi au aruncat cu cornuri si diriga a spus sa stam toata clasa sa facem curat, dar eu cu altii am plecat (eu nu am aruncat si am plecat) si au spus ca ne scade nota la purtare...au voie sa faca asta profesorii? Eu nu am abateri decat foarte mici deci o sa imi scada nota la purtare. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Awesoman a răspuns:

In general, nu au voie sa faca asta, acum depinde, poate vroia sa le dea o lectie, ' toti pentru unul si unul pentru toti '. Vorbeste si cu parinitii tai si vezi ce se va intampla.
Sper ca te-am ajutat.
Funda? big grin

5 răspunsuri:
| alinutz33311 a răspuns:

Nu iti scade nimic, stai linistit. Si la noi face la fel dar nu se intampla nimic :*. O seara buna.

| lee1998 a răspuns:

Mai nu te agita. Daca diriga este profa care te-a pus sa faci curat, ea in urmatorul consiliu profesional va propune scaderea mediei la purtare, ca sa ti-o scada trebuie sa fie de acord 5 profesori peste 5 profi sa ti-o scada. Daca esti un elev bun profi o sa stie ca nu a fost vina ta si nu o sa accepte. pa

| AndreeDeea a răspuns:

Poi..colegii tai nu trebuiau sa faca asta (si ai mei fac la fel, e cool dar totusi o patesti si tulaughing )... profii au tot dreptu sa scada nota la purtare...dar in cazul tau nu e corect, daca tot spui ca ai abateri foarte mici

| AleXu224 a răspuns (pentru AndreeDeea):

La mine au rupt usa si ne-a pus pe toti sa platim laughing

| 1234Cryssuu4321 a răspuns:

Pai da, profesorii au voie sa scada nota la purtare dar doar la cazuri din astea, cum sa zic... la copii " problema" ( cred ca ai inteles la ce ma refer ). Dar uneori mai spun asa ca sa sperie elevii si sa ii "cuminteasca".Dar daca tu spui ca nu ai abateri mari stai linistit. nu cred ca o sa iti scada notawinking