| SuntFata a întrebat:

Azi profesoara de romana mi-a cerut sa fac un rezumat[o recenzie] pentru cartea Amurg[twilight]. numai prima carte.Am incercat insa...[dupa cum mi-a cerut]am luat o coala A4 si am vrut sa o prezint cat se poate de scurt dar am scris pe ambele parti pentru ca mie mi se pare ca e cam mult de zis si nu imi ajung cateva randuri dar...nu stiu.Imi dati va rog frumos o recenzie pentru cartea Amurg? FUNDA! va roooooooog!

1 răspuns:
| LoveBellaLoveEdward a răspuns:

Poi... Poti spune: Isabella Swan nu ar parte de prea multa distractie de cand s-a mutat din insorita Arizona in innoratul Forks, un orasel in care ploua mai tot timpul.Dar cand se indragosteste de Edward Cullen, despre acre toti colegii spun a ar fi... vampir viata ei ia o intorsatura total neasteptata!
Edward este la randul lui atras de Bella, dar isi face griji pentru viata acesteia.Acesta este atras si de mirosul sangelui ei, asa ca fiecare apropiere de aceasta fata est in acelasi timp si o placere cat si un chin teribil. Daca Edward isi pierde pentru o clipa capul, Blla isi pierde viata. Funtabig grin