| paul_6476 a întrebat:

Ce inseamna interlop si interpol?

Răspuns Câştigător
| HeartBeat_5869 a răspuns:

Buna
Interlop -este o persoana care poate desfasura anumite activitati suspecte, chiar nelegale.In concluzie este o persoana suspecta, care are ceva de ascuns.
Interpol-este numele organizatiei internationale de politie criminala. Poti consulta DEX-ul pentru alte cuvinte necunoscute.
O zi buna!

3 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

CEAuhappy
interlop=persoana proasta,rea, dubios, suspect
interpol=nume de organizatie internationala de politie ciminala

| ralucutza12345 a răspuns:

INTERLOP: Care desfășoară o activitate nelegală, suspectă. / rau famat, dubios, echivoc.
INTERPOL: Poliție internațională, instituită în vederea combaterii eficace a delincvenței și criminalității pe plan mondial.