| Bebiitzsa a întrebat:

Buna :* cine imi da si mie povestioare sau status`uri mai lungi de dragoste va rog mult :* ceva de genu'

Cu minte limpede si buzunarul gol,
S-a gandit ca el poate o sa o vrea inapoi,
A pus mana pe telefon si a sunat,
"Dragostea mea nu stiu ce sa ma mai fac
Ca de cand ai plecat am ramas singura si nu pot,
Am nevoie de iubire ca de antidot,
Si nu mai suport sa stau despartita de tine,
Te rog zi-mi acum ca si tie iti e dor de mine!"
La celalat capat de telefon baiatul plangea,
Nici el nu stia ce sa faca si statea,
Ca din ceata s-a auzit un ecou.
"Te iubesc vreau sa incercam din nou!"
Inima ei a inceput sa bata mai tare,
Inima lui se auzea din departare,
Si chiar daca au fost despartiti,
Asta i-a facut sa fie acum uniti!

3. Sa poarte tocuri inalte: Tocurile adauga cativa centimetri picioarelor si le fac sa arate fabulos. Cam opusul a ceea ce fac tenisii pentru picioarele barbatilor.

4. Sa dea vina pe menstruatie: Doar aminteste-le de cuvinte precum crampe, sau menstruatie si barbatii te vor lasa sa faci ce vrei.

5. Sa traiasca mai mult: E un fapt deja cunoscut: femeile traiesc cu pana la 10 ani in medie mai mult decat barbatii. Timp care ne permite sa ne putem lua cateva vacante in plus, sa ne distram mai mult si, de ce nu, sa ne bucuram de viata mai mult.

6. Sa rateze vizita la frizer: Femeile pot uita de programarea la coafor sau frizer si nimic nu se va intampla. Barbatii in schimb, dupa 2 luni arata ca niste homlesi.

7. Sa poarte fuste: Sunt mult mai racoroase in zilele toride decat sorturile barbatesti. In plus, o fusta mini ne poate ajuta sa punem mana pe cateva pahare gratuite intr-un restaurant.

8. Sa scape de o amenda: Un zambet dulce, un simplu "imi pare rau" si politistul ar putea uita de amenda pentru viteza.

9. Sa ceara indrumari: Noi, femeile nu avem nicio problema sa oprim pe marginea drumului si sa intrebam trecatorii despre directia in care vrem sa pornim sau destinatia la care vrem sa ajungem. Consultarea GPS-ului nu se pune.

10. Sa arate sexy sorbind un cocktail: Ce barbat ati cunoscut care sa arate sexy cu o bautura roz in mana? Ah, si daca e pana acolo, noi aratam bine si cu o bere in fata big grin.

11. Multitask: Vorbim la telefon cu o prietena, ne uitam la ultimul episod al serialului preferat la TV, in timp ce coacem un chec. Si nici nu obosim.

12. Sa nu danseze bine: Pe ringul de dans, barbatii vor fi atat de ocupati sa ne observe incat nici nu-si vor da seama ca poate, nu stim sa dansam. Incercati acelasi lucru in ceea ce-i priveste... nu-i asa ca par ridicoli topaind fara sens si ritm?

13. Sa ascunda imperfectiunile: Cu totii avem de exemplu probleme precum acneea. Unul dintre sexe are in schimb o multitudine de solutii la aceste probleme precum zecile de creme speciale pentru a le ascunde. Cred ca ati ghicit deja despre care dintre sexe este vorba.

14. Manichiura: A-ti pierde vremea cu folos alaturi de prietene la un salon de manichiura este o zi normala pentru o femeie. Un barbat facand acelasi lucru ar parea cel putin ciudat...

Ceva de genul acesta vreau. :* '

Cele mai multe funda si restul vot ☻

1 răspuns:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Uite cateva statusuri si mesaje superbe de dragoste sper ca iti vor placea.Dar iti voi da cateva site-uri cu mesaje de dragoste sper ca iti vor placea: http://www.mesajedragoste.eu/mesaje-de-dragoste.
In stanga scrie"Mesaje de Dragoste, Sms de dragoste..."da click pe una din ele pentru ca sunt mai multe mesaje dragute.
2. http://e-iubire.ro/mesaje-de-dragoste.php
3. http://www.dindragoste.ro/mesaje-de-dragoste.php
4. http://www.studentie.ro/......05-a-48882
4. http://www.mesajedragoste.ro/mesaje-de-dragoste_8.html
5. http://www.e-dragoste.ro/iubire/lungi%20sms-uri%20de%20iubire/pagina1.html
Sper ca te-au ajutat mai multe poti gasi pe internet scriind "mesaje de dragoste lungi"si multe alte exemple.
Pa, pa!