| Blackbuterfly a întrebat:

Cine imi poate traduce melodie asta in romana corect? http://www.youtube.com/watch?v=LyR0WAwavxk&feature=feedl ik am incercat sa o traduc pe net dar nu mi`o da bine. Cel mai bun rasp primeste funda:*

Răspuns Câştigător
| AlysaAly a răspuns:

Baiatul: ahaaa gata, 700 de kilometri ne desparte nu conteaza cati sunt. O dupa-amiaza normala, ascultam subiectul nostru, spuneai ca ma iubesti dar ai impartit schema, am inceput sa simt ceva ciudat dar sincer am gresit in legatura cu prietenia ta in realitate de nu te-as iubi. Acest lucru care il simt este la fel de frumos ca tine, esti atat de speciala ca transformi umbra mea in lumina...m-am uitat in ochii tai, straLucea o stea, visai sa fiu printul tau si tu printesa mea

vocea fetei: si vocea ta o simt esti mereu in visele mele

baiatul:inca o zi, te astept stand in fata vocei tale, inca o zi, te iubesc fara sa te vad, inca o zi, ma uit pe harta si distanta dintre casa mea si a ta, inca o zi, sper sa nu influenteze ceva, in tot timpul ma gandesc cum va fi venirea mea, mai este putin pana iti voi vedea fata. Nu ma explic de ce te iubesc fiind asa de departe, simt ca te ating, chiar daca este reflectia ta

vocea fetei: nu mai pot am nevoie de prietenia ta

baiatulbig grine Crevillente la Cadiz si inverz trebuie sa te vad Elena, asteptarea se face inmensa stiu ca esti speciala am incedere in instinctul meu vocea ta ma face sa zbor, ies din acel labirint, cand suna telefonul meu ma bucur ca este Elena, cand suna telefonul meu imi trec supararile, ca tine niciuna, si pentru tine mii de lunii ca tine, nici ingerii nu canta, rece ca nelamuririle

vicea fetei: eu te iubesc si fara tiene nu stiu sa merg

baiatul:prea multe cuvinte cand sunt atatea sentimente, lipsesc saruturi si mangaieri, atata iubire in putin timp, eram aproape sa te pierd, si fara sa te vad am suferit am fost cu tine in visele mele, m-am trezit si te-am pierdut. Si este pentru ca te iubesc, doar m-am lasat dus de val, si mor daca nu te vad, nu stiu ce ar fi cu mine, ai transformat prietenia in iubire, moartea in viata, de la nimic ai facut tot, tot ceea ce eu am vrut.

vocea fetei: si daca tu nu esti, eu nu pot respira. Pentru fiecare zii in care nu suntem impreuna si toata acea distanta care ne desparte, mi-ar placea sa pot sa-ti soptes cat sufera pentru tine sufletul meu, doar visul stralucea in cerul inmens pentru a te vedea in fiecare dimineata, daruinduti stralucirea mea, cand se intuneca vreau sa fiu steaua privirei tale

baiatul: si vocea ta o simt, esti mereu in visele mele

vocea fetei: vreau sa fiu printesa visurilor tale, singura care intra in inima ta, sa inchid distanta care mi-o mananca focul, niciodata sa nu-mi ia aceasta pasiune. Mi-ar placea sa fiu porumbelul care merge foarte aproape la geamul tau sa stiu ca mereu esti langa mine pentru ca atatia kilimetrii ma omoara.

baiatul: nu mai pot am nevoie de prietenia ta

vocea fetei: si gandind ca acum un mement eram prieteni unitii de muziica unei melodii, acum inteleg ca acela este destinul nostru, ti-o spun cu literele inimii mele. Amintindumi de tine ma face sa plang, visand cu buzele tale si fara sa le pot saruta, stii ca este sincer si nu mint cuvintele mele, vreau sa ma trezesc cu tine toade diminetiile

baiatul: eu te iubesc si fara tine nu pot sa merg

vicea fetei: as vrea sa fiu un nor sa mi-l ia pe ''te iubesc'' si sa-l faca lacrimi perecum ploaia la balconul tau in liniste, furanduti mii de dorinte si sa fac din ele drepate pierduta... daca as putea sa iau mana ta, fara frica de a te pierde din nou, daca as putea sa te strang in bratele mele stiind ca nu vei pleca din noi.

baiatul: si daca tu nu esti eu nu pot respira

2 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

[Ea a>
Aah da 700 km ne separa...Aah atat de mult
O seara normal asculta la subiect noastre ca ai spus m-ai iubit şi ai plecat
simt ceva ciudat, dar sincer m-ai păcălit cu prietenia ta... a fost într-adevăr... o iubesc
Simt că este la fel de frumos ca tine, sunt atât de speciale care devin un nou look,iar lumina este umbra pe telefonul meu
ochii strălucitori ca o stea a unui prinţ, iar tu printesa mea
[Elena>: Si vocea ta...Te simt în visele mele esti mereu.
[Ea a>
Am aşteptat o zi stând în faţa voci tale pentru o zi, fără să te văd! Eu te iubesc zi, chiar mai mult mă uit la
hartă şi distanţa de la casa mea de a ta si sper ca intr-o zi, care sa ne aduca insfarsit impreuna
Iar acea zi va fi lipsă... sosirea mea... zilele mele câteva pentru a vedea fata ta Nu pot să înţeleg de ce te iubesc
atât de departe, dar eu simt că te ating nu poate fi o reflectare
[Elena>: Eu nu pot face faţă, am nevoie de prietenia ta
[Ea a>
De la Crevillente la Cadiz şi înapoi trebuie să aşteptaţi pentru a vedea Elena este mare este că
Am încredere în instinctele mele mai ales lovituri vocale mă scoate din acest labirint atunci când sună telefonul meu I
Elena este bucuros când sună telefonul meu de toate durerile mele sunt eliminate ca şi când nu ai o mie de
luni ca tine şi îngerii cântă rece ca dune
[Elena>: Te iubesc si fara tine, voi merge
[Ea a>
Cuvintele nu reuşesc atunci când atât de mult lipseşte sentimentul sărutări multa dragoste si mangaieri curând
I aproape pierdut şi au suferit chiar şi fără să te văd în visele mele m-am trezit si tu
este pierdut şi vrei doar să mă las merge şi voi muri dacă nu eu nu mă să fie!
Prietenia s-a transformat în dragoste ca moarte în viaţă nimic de făcut totul, tot ceea ce am vrut
[Elena>
Şi nu dacă eşti nu pot respira
Pentru fiecare zi că nu suntem împreună şi toate că distanţa dintre noi am vrea sa pot spune
Nu-mi place ceea ce suferiţi de somn sufletul meu strălucească doar în cer vasta pentru a vedea fiecare poderte
dimineaţă pentru a vă oferi luminozitate mea după întuneric vreau să fiu star de ochii tai
[Ea>: Si vocea ta Te simt în visele mele sunt mereu.
[Elena>
Vreau să fiu printesa din visele tale o persoană care poate intra în inima ta spânzurat la distanţă
Mănânc foc este să ia toate aceasta pasiune, aş fi foarte cuiburi de porumbel de porc
fereastra sa stii ca sunt mereu alaturi de mine şi să mă omoare atât de multe mile
[Ea>: Eu nu pot face faţă, am nevoie de prietenia ta
[Elena>
Şi să creadă că doar recent au fost prieteni unite de muzica de un alt cântec acum am înţeles că
aceasta este soarta noastră vă spun cu versuri inima mea, Mi-amintesc plânge în tăcere
viseaza cu buzele tale şi nu pot fi sarutul ştii acest lucru este minciuna nu sinceră mea
cuvintele pe care doriţi să te trezeşti în fiecare dimineaţă
[Ea>: Te iubesc si fara tine, voi merge
[Elena>
Vreau un nor transporta scurgerii iubirea mea îţi place ploaia pe balcon în fiecare
fura tăcere dorinţele mii şi să le facă pierde dreptul daca ai putea sa pui mana fără
frica de a le pierde din nou, dacă aş putea să se agită in bratele tale ştiind că eşti plecat din nou.
[Ea a>: Şi dacă nu eşti eu nu pot respira

Sper ca te-am ajutat...Am tradus si eu cum am putut...
E nasol pentru ca melodia e pe spaniola...dar e faina/Funda?

| BloodPrison a răspuns:

700 de km ne separa, nu conteaza cati sunt
intr-o dupa amiaza atat de normala ascultam tema noastra
mi-ai spus ca ma iubesti si ai participat la acele lucruri de neiertatat
incep sa simt ceva ciudat,dar sincer tu ma minti cu prietenia ta falsa,in realitate insemna un te iubesc,chestia aste ce-o simt este atat de frumaoasa precum tu erai atat de speciala,care ai transformat-o in umbra luminii ochilor tai,un vis ce se gandeste la cum ar fi printul printesei mele
]si vocea ta, simt ca mereu esti in visele mele
]inca o zi te astept in fata vocii tale, chiar daca nu te vad
o zi in plus mai astept distanta dintre tine si mine
...m-am plisctisit sa mai traduc sorry