| yyyyy a întrebat:

cine ma ajuta la o tema?

1)Redacteaza un text de 10-15 randuri in care sa-ti exprimi opinia in legatura cu necesitatea de a cunoste limbi straine.

plizz

2 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

dar de ce sa te ajute cine, tu nu poti gindi singurica (singurel)?

| anonim_2188 a răspuns:

Buna si eu am avut subiectul asta anul trecut adica presupun ca esti in clasa a 8 si dai testarea nationala uite niste idei adica e bien sa stii o limba straina pentru ca te poti descurca in starinatate dac ai fost baga acolo o scurta poveste cand te angajezi si e bine in general sa stii o limba staraina ba chiar 2 asa ar fi normal pentru ca nu stii cand ai nevoie in viatat adica de exemplu ajungi la facultate si primesti o bursa in starinatate si trebuie sa pleci ce faci dac nu stii cel putin engleza si nu stiu mai gandeste-te si tu adica sunt atatea lucruri pe care le poti scrie.te pup