| Elyxx a întrebat:

am nevoie de putin ajutor...am de facut pentru maine o tema la romana pe care imi va pune nota dar habar n-am ce sa scriu. enuntul e urmatorul:
"redacteaza o compunee de 20-22 randuri, in care sa demonstrezi ca manastirile din Moldova sunt importante atractii turistice ale Romaniei. In compunerea ta trebuie: sa prezinti pe scurt particularitatile manastirilor din Moldova, sa-ti exprimi opinia despre turism si dezvoltarea lui in zonele atractive, sa oferi un titlu expresiv compunerii."

va rog ajutati-ma!:*

fundtitsa!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Cauta (pe wikipedia) ce au mai important manastirile din Moldova.
2.Cauta (tot pe wikipedia) ce au acele manastiri la baza lor(ce se intampla cand intri inauntru si alte chestii din astea).
3. Spune si tu ce crezi despre turism in zonele mai atractive din Moldova.
4. Fa intai compunerea, apoi da-i un titlu potrivit la ceea ce ai scris.

Sau incearca o compunere de aici: www.zuum.ro/pagina.php?id=540.

Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| MidnightLady a răspuns:

Te pot ajuta doar cu titlul: Explore the Moldavian Churches.

| SmileIsForFree a răspuns:

MidnightLady, a precizat mai sus, compunerea este la limba romana.
Ai putea sa scrii despre manastirile pe care le-ai vizitat in Moldova, ce parere ai despre ele, daca ele ajuta la dezvoltarea turismului si ce parere ai despre turismul din tara. happy

Bafta. ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru fundita dar scuze pentru link.Am luat din greseala alteceva...