| MARRY05 a întrebat:

BUna.
cine ma ajuta sa fac o cerere de transfer de la o facultate la alta?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Cererea de transfer trebuie să conțină datele tale, facultatea de unde vrei să pleci și cea la care să te transferi și, cel mai important motivul pentru care soliciți transferul. Atenție, motivele trebuie să fie bine întemeiate astfel încât cererea ta să fie justificată. Pe cerere ai nevoie de acordul decanului de la facultatea la care pleci și de avizul decanului de la facultatea la care vrei să te muți. Vezi că diferă, dacă e un profil tehnic ai nevoie de mai multe semnături. S-ar putea chiar să existe cereri tip. Această cerere trebuie întocmită în două exemplare și trebuie însoțită de alte documente. Să ai grijă că există și niște condiții (să nu fii în primul sau în ultimul an de studii, să ai anul încheiat etc.) Nu ai dat prea multe detalii, dar în mare cam asta ar fi. Să nu uit, vezi că există și niste termene de depunere a cererilor de transfer.
Mari succese și o zi cu zâmbet!