| DeadAngel a întrebat:

cum pot sa-mi sterg un cont de facebook? va rog, un raspuns cat mai detaliat(funda):X

1 răspuns:
| ѕнαттнєηє a răspuns:

Pai nu il poti stergi doar il poti dezactiva: intra la setarile contului-securitate(in stanga)- dezactiveaza cont ( jos )

Motiv pentru plecare (Obligatoriu):

* Am o problemă de confidenţialitate.
Please remember that you can always control the information that you share and who can see it. Before you deactivate, please take a moment to learn more about how privacy works on Facebook. If there is a specific question or concern you have, we hope you'll let us know so we can address it in the future.
* Temporar. Revin.
Reţine, poţi reactiva oricând autentificându-te cu adresa ta de email şi parola, dar trebuie să ai acces la adresa ta curentă de email de login. De asemenea, reţine că statutul tău de administrator în orice grupuri sau evenimente nu va fi restaurat automat după activare.
* Am alt cont de Facebook.
* Nu mă simt în siguranţă pe Facebook.
Îţi poţi schimba setările de confidențialitate pentru a fi sigur că eşti mai protejat. Totodată, îţi permitem să-ti aranjezi prietenii în diferite Liste de prieteni pentru a distribui anumite informaţii oamenilor selectaţi. În plus, poţi bloca anumiţi oameni atât să-ţi vadă profilul cât şi să te contacteze.
* Primersc prea multe invitații, e-maluri și cereri de la Facebook.
Poți controla aici ce mesaje electronice vei primi de la noi.
* Mi-a fost spart contul.
You can secure your account aici.
* Nu cred că Facebook este folositor.
Ai putea gasi Facebook-ul mai folositor ca sa intri in contact cu multi dintre prietenii tai. Foloseste gasire prieteni Căutare prieteni ca sa vezi pe cine cunosti de pe site. Also, check out the Centrul de ajutor to get an overview and tips on using Facebook.
* Nu înţeleg cum sǎ folosesc Facebook.
Learn the basics in our Centrul de ajutor.
* Petrec prea mult timp pe Facebook.
O modalitate de a controla interacţiunea dumneavoastră cu Facebook este limitarea numărului de email-uri de la noi. Puteţi controla ce email-uri primiţi aici.
* Altceva

Te rugăm să detaliezi:
Grupuri: Change all open groups to closed
Tu ești singura persoană care administrează grupurile de mai jos. Când îți dezactivezi contul, nici un grup cu setarea de confidențialitate "deschis" nu va mai fi editabil. Îți recomandăm să schimbi confidențialitatea grupului pe "închis" pentru a permite oricărui membru al grupului să devină administrator. Ca să alegi tu însuți noii administratori, alege opțiunea de editare de lângă numele grupului.

*
Adminlove struck(Închis) modifică
*
Bff(Închis) modifică

Dezabonarea la email: Optează pentru a nu mai primi alte mesaje de la Facebook
Notă: Chiar şi după dezactivare prietenii tăi te pot invita la evenimente, eticheta în fotografii sau îţi pot cere să te alături unor grupuri. Dacă renunţi, NU vei mai primi pe email de la prietenii tăi notificările şi invitaţiile acestea.

Alegi dintre : # Am o problemă de confidenţialitate.
Please remember that you can always control the information that you share and who can see it. Before you deactivate, please take a moment to learn more about how privacy works on Facebook. If there is a specific question or concern you have, we hope you'll let us know so we can address it in the future.
# Temporar. Revin.
Reţine, poţi reactiva oricând autentificându-te cu adresa ta de email şi parola, dar trebuie să ai acces la adresa ta curentă de email de login. De asemenea, reţine că statutul tău de administrator în orice grupuri sau evenimente nu va fi restaurat automat după activare.
# Am alt cont de Facebook.
# Nu mă simt în siguranţă pe Facebook.
Îţi poţi schimba setările de confidențialitate pentru a fi sigur că eşti mai protejat. Totodată, îţi permitem să-ti aranjezi prietenii în diferite Liste de prieteni pentru a distribui anumite informaţii oamenilor selectaţi. În plus, poţi bloca anumiţi oameni atât să-ţi vadă profilul cât şi să te contacteze.
# Primersc prea multe invitații, e-maluri și cereri de la Facebook.
Poți controla aici ce mesaje electronice vei primi de la noi.
# Mi-a fost spart contul.
You can secure your account aici.
# Nu cred că Facebook este folositor.
Ai putea gasi Facebook-ul mai folositor ca sa intri in contact cu multi dintre prietenii tai. Foloseste gasire prieteni Căutare prieteni ca sa vezi pe cine cunosti de pe site. Also, check out the Centrul de ajutor to get an overview and tips on using Facebook.
# Nu înţeleg cum sǎ folosesc Facebook.
Learn the basics in our Centrul de ajutor.
# Petrec prea mult timp pe Facebook.
O modalitate de a controla interacţiunea dumneavoastră cu Facebook este limitarea numărului de email-uri de la noi. Puteţi controla ce email-uri primiţi aici.
# Altceva

si la dezabandonare la email dai accept-(bifezi) sper ca te.am ajutat!:*