| Cumica a întrebat:

cum se fac coditele rasta? >>:: :d

2 răspunsuri:
| Ion a răspuns:

Cu un ac de tricotat faci foarte usor si cel mai simplu. am facut la 2 colegi intr-o ora vreo 3 dreaduri. ( aici asa li se zic, nu codite rasta ). uita-te aici ca sa inveti cum sa faci cu acul. http://www.youtube.com/watch?v=wrYVa9sXcDM&feature=related.trebuie doar sa ai rabdare si sa inchizi bine capatul ca sa nu ti se strice dreadul. http://www.youtube.com/watch?v=y1n2qAbJK1s

| Saya_1767 a răspuns:

Traseaza o carare pe mijloc, apoi pe de o parte si de alta a ei inca doua la distante egale. Aplica pe suvita de par ce urmeaza a fi impletita in stil frantuzesc o ceara de modelare si fixare daca vrei ca rasta sa tina cel putin o saptamana fara sa fie nevoie de retusuri.

Porneste simetric cu impletitul coditelor incepand cu cele de pe crestet si terminand cu cele de la tample. Toate coditele se prind intr-o coada cu elastic, ascuns apoi funny de o suvita proprie. Aceasta coafura inspira un look dulce si in acelasi timp plin de eleganta si exotism rafinat.

:*Ma bucur a te-am ajutat