| Gipsy a întrebat:

Buna

Cum se foloseste programul Movie Maker?
Adica cum sa pun melodii si altele.Multumesc!

1 răspuns:
| madalicious a răspuns:

Dai click pe Movie Maker intri pe program si ca sa pui melodii dai click pe : Import audio or video. Si ca sa pui poze dai click pe Import pictures.
Ca sa pui frame-uri si efecte dai click pe View video efects [efecte], view video transitions, si ca sa faci un video cu scris dai la Make Title or credits si de acolo selectezi scrisul, animatia scrisului, fontul. Iar ca sa faci automat un video dai la :"Make an automovie".