| ihavenoidealel a întrebat:

Cum vi se par ecranele de la Allview? Se sparg repede, sunt fragile? Daca din greseala imi scap telefonul jos, si am o husa putin mai groasa, se va sparge? happy
P.S. : telefonul e Allview H2 Qubo

Răspuns Câştigător
| LoveeMakeup9 a răspuns:

Pai..nu poti sa clasifici ecranele, adica asta se sparge usor si asta mai greu.Trebuie sa ai grija si sa nu "te culci pe o ureche" ca ai ecran rezistent..Totusi elecronicele de la E-Boda, Allview, GO Clever si inca cateva pe care nu mi le aduc aminte big grin sunt mai fragile. Daca telefonul e ion husa si il scapi pe beton o sa se sparga dar daca il scapi asa pe parchet, covor nu cred...
Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| CryForYourLove a răspuns:

Incearca,o sa fie raspuns sigurbig grin

| ClimateZone a răspuns:

In principiu ecranul e mai greu de spart, se sparge mai degraba ecranul protector (touchscreen). Totusi, nu te-as sfatui sa testezi avand in vedere ca touchscreen pentru H2 130 Lei si ecranul costa 170 LEI, unde mai pui si costurile de manopera.