| TudoseIrina a întrebat:

Bună! Dacă am terminat clasa a 9a în România și m-am mutat în alta țară dar am stat un an pe tușă ma pot întoarce în ro și sa fiu în clasa în care trebuia sa fiu dacă nu m-as fi mutat? Colegii mei dintr-a 9a termina acum clasa a 10a, dacă ma întorc în Ro pot sa intru cu ei clasa a 11a?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate asa cum vrei tu, ca nu ai facut 1 an de scoala nicaieri, deci tu vei intra acum in Romania abia in clasa a X-a.

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Nu, trebuie sa faci dovada ca ai facut acel an in strainatate si nu vei avea cum.