| andreeeaaaaaaa a întrebat:

daca la sfarsit de clasa a 8-a nu ai dat examenul de capacitate in clasa a 12-a nu o sa poti sa dai BAC-ul?

2 răspunsuri:
| CosSmiiina a răspuns:

Nu se poate să nu dai examenul în clasa a 8-a, şi n-ai nici cum să dai Bac-ul pentru. că nu intrii la liceu fără acel examen...Eu, ştiu că sunt anul acesta clasa a 8-a.Deci,trebuie să dai neaparat acel examen ca să intrii la liceu şi apoi să ajungi până în clasa a 12-a să dai Bac-ul.
:*

| MadalinutzaBufu a răspuns:

Daca la sfarsit de clasa a 8-a nu ai dat examenul, atunci nu intri la liceu.