| pisi_8073 a întrebat:

De ceva vreme imi place de un baiat si nu stiu daca si el ma place! crying Cum aflu daca ma place? Va rog ajutati-ma!crying

Răspuns Câştigător
| Amrita a răspuns:

Nu e chiar asa de greu. Observa-i si tu comportamentul. La astfel de intrebare nu-ti pot da sa urmezi niste pasi anume...thinking
Ai putea sa-l intrebi. daca nu e prea sensibil. ori sa-i dai tu de inteles asta si atunci ii vei urmari reactia.
Nu stiu, orice. emoticoane pe mess. o imbratisare etc.

4 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Sa iti dai seama de ce gandeste un om este extrem de greu daca nu stii psihologie.
Poate incerca sa se bage in seama ca majoritatea.
Sau daca are un coeficient de Iq mai ridicat, este mai straniu poate nici macar sa-ti atraga atentia.
Deoarece multe persoane au o ideologie mai ciudata si adevarata, dar din pacate adevarul este relativ.
Poate sa stea sinchisindu-se sa nu iti dea o atentie deosebita sa vrea sa faci tu primul pas, deoarece poate fi fanatic al liberului arbitru dar si asa ar face cateva greseli. Daca este introvertit, adica putin straniu(misterios) si te place, daca faci primul pas apoi o sa fiti impreuna nu pot intelege ce motiv ai putea avea sa regreti ca ai fost cu el. Adica e aproape perfect tot.

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, cand un baiat place o fata, incearca sa se bage in seama cu ea : ori o mai trage de par (hee hee ), ori o intreaba diferite chesti. Daca ai trecut de faza asta si vorbesti cu el, daca chiar te place se arata interesat de tine si incearca sa iti atraga atentie, vorbeste mai frumos cu tine si incearca s-o faca pe,, protectorul`` tau laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai te place daca: te tachineaza sau arunca chestii de genu " oppaa. iti cam place de cutare" sau " ce prieten ti-ai facut". daca te baga pe mess in seama cu pretextul "da`mi si mie tema sau ai vazut ce s`a intamplat azi? sau imi cere un coleg numarul` tau de tel." si dupa vorbiti incontinuu... cam astea sunt semnele. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu noi ne alegem omul de care ne indragostim Intregul are grija asa ca indiferent ce faci ce -tie scris...