| MymyMihaela a întrebat:

De curand a fost ziua celei mai bune prietene iar in noaptea aceasta raman la ea.
As dori sa ii fac o prajitura, niste fursecuri... si vreau idei de la voi.
O reteta buna incercata de voi sau pe care o stiti.

2 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!
Îţi sugerez ceva simplu şi gustos.
Biscuiţi cu finetti sau nutella.
Ai nevoie de aproximativ 400 grame de finetti/nutella, 200 g făină, un ou, dacă vrei nişte alune. Toate acestea le amesteci într-un bol, apoi faci biluţe şi le aplatizezi, le pui într-o tavă, laşi distanţă între ele pentru că se vor mări. Le bagi la cuptor la 180 C timp de 10 minute. După care le scoţi şi le laşi la răcit.
Baftă!