| Andrux_3060 a întrebat:

De curand mi-am luat un catel pechinez. are 2 luni aproape, dar am o problema, nu vrea sa faca la tavita cu nisip si face prin camera pe unde apuca si nici afara nu prea il scot pentru ca nu este timp, dar vreau sa faca in tavita cu nisip, cum il invat? eu stau la bloc si la et.4 si nu pot sa urc si sa cobor de fiecare data cu el si face in casa. cum il invat cat mai repede sa fj ca tavita?

Răspuns Câştigător
| Alllllexandra a răspuns:

Pai daca este pui trebuie sa procedezi asa:Cand face pe covor sau parchet(ce ai) trebuie sa il certi spunandu-i calm dar in acelasi timp raspicat:NU-I VOIE sau NU,si cateodata poti sa ii mai dai si una la funduletz dar nu sa-l doara, doar de advertisment si apoi, dupa ce a facut pe covor si dupa ce l--ai certat il iei in brate si il pui pe tavita cu nisip si ii zici :AICI.Trebuie sa repeti asta de fiecare data cand face pe covor, daca nu vrei sa se invete asa. Apropo, iti trebuie si multa rabdare cu el.La mine a mers metoda asta.Iti urez SUCCES:*fundita?happybig grin

1 răspuns:
| dark22 a răspuns:

Cheamal pe Cesar laughing)