| xGyAx a întrebat:

De vreo 2 luni(aprox.)incep sa imi apara fel si fel de cosuri, puncte negre...etc.Pt. ca mi-e rusine sa merg asa la scoala mi-am facut o freza cu breton, dar cand sunt acasa incerc sa il feresc deoarece am auzit ca se poate sa apara si din cauza transpiratiei.Va rog ajutati-mabig grinin ce cauza or fi oare si cum as putea scapa de ele? Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| Coconut a răspuns:

Pai probabil sunt din cauza pubertatii. Foloseste creme. Eritroacnol este destul de buna, si eu o folosesc. Fa=ti peelinguri o data pe luna( cauta pe net cum se fac si cu ce). Exista de asemenea niste Pad-uri imbibate cu o substanta. Se gasesc in farmaciile mari, sau in centrele comerciale. Seara, prinde-ti parul in coada ca sa nu se frece de fata si sa iti apara si mai multe cosuri. Mai cauta pe net sau prin reviste tratamente din acestea naturiste. Succes!:*happy

4 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

NU trebuie sa le storci. NU vor trece peste noapte. mai bine le lasi asa s se vor vindeca, spalate des pe fata cu apa si sapun. sau doar cu apa pentru a inchide porii si a curata praful de pe fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zynerid e cel mai bun! in 1 saptamana scapi. il poti lua si compensat. daca nu. costa vreo 20 lei :*

| DudaYeah a răspuns:

Buna! acestea ar putea sa apara din cauza maturitatii si a dezvoltarii hormonilor. sau poate s-ar putea sa iti vina menstruatia. si despre "leac", sa stii ca la plafar exista o alifie sau o crema cu care iti acoperi punctele negre si cosurile siin cateva zile iti dispar toate cosurile si punctele negrewinking

| Dennii a răspuns:

Buna de obicei atunci apar cosuri atunci cand ti se irita pielea din pacate am si eu acneee de la varstra de 12 ani nu stiu ce sa ma fac folosesc creme costisitoare si tot felul de leacuri dar degeaba ca nu trec sper sa-ti treaca si tie :d