| AlInUtZa_3940 a întrebat:

Cum pot scapa foarte usor de cosuri si puncte negre? pls... ajutati-ma happyhappy

Răspuns Câştigător
| nutsa_9044 a răspuns:

Eu folosesc Brevoxyl...
Am cam jumatate de luna si curatarea e evidenta...
Iti doresc succes si tie!

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul cat mai bun. Atentie, nu trebuie sa te speli pe fata mai mult de 2 ori pe zi! Succes si numai bine!

| anka a răspuns:

Se dizolva 3 pastile de aspirina obisnuita (nu din acelea tamponate) intr-un sfert de cana cu apa clocotita. Se lasa la racit, apoi se inmoaie in mixtura o cotoneta de bumbac, cu care se sterge usor toata fata. Dupa 10 minute, clatiti cu apa calduta. Acidul salicilic din aspirina este un ingredient binecunoscut incorporat in produsele anti-acneice dar si in cele care fac o usoara exfoliere, redand astfel luminozitatea tenului. Masca se poate aplica o data sau de doua ori pe saptamana, dupa nevoi.

| MisterKat a răspuns:

Incearca cu produse cosmetice. E un sapun bun de la Clerasil. Inainte erau si sapunuri cu sulf (miroseau urat, dar erau foarte bune). Poti incerca zeama de lamaie, tarate de grau sau o masca cu argila. Eu am folosit o crema:"Gel Hidratant pentru Cosuri cu gentiana, germei de grau, zinc" se numeste Virginia(asa scrie pe tub) de la o firma numita:"Favisan" - au si un site: www.favisan.ro. Firma respectia e din Romania, Lugos, telefon: 0256-352. 891/356. 686. fax: 0256. 356. 696. Sanatate!

PS. Nu umbla cu mana murdara la cosuri si nu le deranja fiindca se vor inmulti si vei ramane cu urme pe fata, o sa treaca, ai sa vezi! :)

O zi buna!

| L ι ѕѕ є η α ☮ a răspuns:

"Lotiune antibacneica cu extract de busuioc" de la Cosmetic Plant!
e cea mai buna. am incercat si a dat rezultate love struck
gasesti in magazine naturiste la 9, 5 lei!
kiss y0u!

| reghi a răspuns:

1 galbenus
2 linguri miere
le amesteci bine si pui pe fata timp de o ora happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu am fost la dermatolog sh mi-a dat o reteata ca nu puteam sa o iau dintr-o singura farmacie din tara asa ca nu le-am luat dar au trecut cosurile de la sine

| Lalaxoxo a răspuns:

Buna! Poi pentru inceput foloseste un gel de curatare, zilnic, dimineata si seara. Eu folosesc de la Clean&Clear("Clean&Clear bleakhead clearing daily scrub-OIL FREE"). Apoi aplica tratamentul pentru cosuri.Eu folosesc Zineryt. E extrem de bun si mi-a curatat tenul remarcabil de bine si de rapid! Il iei din farmacie si daca iti face medicul de familie reteta e gratuit.Il folosesti dimineata si seara, dupa ce ti-ai spalat fata.Pentru punctele negre fa-ti masca de argila+zeama de lamaie. Argila o gasesti tot in farmacii sau magazine si sunt vreo 10 plicuri intr-o cutie si e ieftin. Poti sa mai folosesti si masti de la Avon(de exemplu), cele de la PlanetSpa sunt bune, in special cea cu sake si orez.Eu folosesc si cafea pentru exfoliere-te umezesti pe fata cu apa calda si folosesti cafeaua ca pe un scrub. E foarte buna si lasa pielea incredibil de fina.Mai poti folosi si o lotiune tonica(de exemplu "Clearskin-lotiune tonica pentru puncte negre cu acid salicilic" tot de la Avon).

Cand dormi prinde-ti parul intr-o coada sau intr-un coc cat mai sus, ca sa nu iti vina parul pe fata in timpul noptii. Asta cauzeaza puncte negre de multe ori. Ai grija ca prosopul de fata sa-ti fie mereu curat si la fel si perna. Si nu pune tare mult mana pe fata pentru ca esti murdara si faci cosuri.

Mult succes!>big grin

| thomss1985 a răspuns:

Iti recomand gelul de curatare cu roinita si salcie, crema organica cu gomphrena pentru ingrijirea tenului sau gelul cu plante medicinale si rosii.Ca si tratament local Akne Stop.
Toate le gasesti pe site-ul : www.rochellecosmetics.ro