| alexa18 a întrebat:

despre ce sa scriu intr-un portofoliu la limba franceza? cls a 6-a.
Ms...

3 răspunsuri:
| NoCharachter a răspuns:

-Alfabetul in fraceza

-Numerele pana la cat v-a invatat

-Cate ceva despre monumentele din Paris

-Ceva referate legate despre Franta (populatie, presedinte. etc)

- Culorile invatate

-Animalele

- O fisa cu articolele ( un, la, les)

-Verbele invatate ( avoir, etre, aller, fair, etc)

Poti sa faci cate un desen la fiecare, ca sa arate mai frumos.

Succes :*!

| alexmariiia a răspuns:

Monumente din franta sau castelele de pe valea loarei(sau cum se sc loire...in fine intelegi ubig grin)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Ia un dosar cu coperte frumoase, scrie frumos numele şi clasa pe el, apoi titlul "Portofoliu la limba franceză". Ia mai multe coli A4 şi scrie pe câte una, în limba franceză, o poezie, o compunere, nişte ghicitori, o prezentare (a ta să fie chiar pagina I, dar poţi să faci şi prezentarea familiei tale, a oraşului tău, a animalului de casă etc.) Fă mici desene pe fiecare pagină. Dacă ai fotografii, lipeşte-le (de exemplu: la prezentarea persoanei tale, poza ta, la prezentarea animalului, poza lui etc.). Succes! Scrie-mi dacă ai reuşit, te rog!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/