| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca iti doresti ceva dar sunt sanse 1 la 100000000000000000000000000 sa se intample acea dorinta dar tu totusi iti doresti, si iti spui singura, stiu ca acel lucru se v-a indeplini (dorinta) subconstientul v-a actiona si ti se v-a indeplini dorinta? Acum ma refer daca iti spui acelasi lucru timp de 2 ani. Va rog, spuneti-mi o parere sincera. Vreau sa stiu daca mai trebuie sa cred sau nu. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| bobbytronic a răspuns:

Cred ca o sa gasesti raspunsul aici
http://seductiatrupului.ro/arta-dezvoltarii-personale/legea-atractiei.html

5 răspunsuri:
| NoUseForAName a răspuns:

Se zice ca, omul care nu viseaza nu traieste.
Din moment ce iti doresti un lucru, si ti-l doresti din toata inima este IMPOSIBIL sa nu ti se indeplineasca.

Fi optimist ca totul va fi bine si cum vrei tu.

| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Pai daca tu iti dorestio chestie de mai bine de 2 ani, ceva care este chiar important pentru tine(nu ca iti dorestisa te placa nu stiu ce baiat sau sa ieshi cu nu stiu care) se poate indeplini.
Eu cred ca ai ashteptat destul si ca nu va mai trece mult timp pana ce ti se va indeplini acea dorinta.

Continua sa speri si se va indeplini.Te am pupat:*:*:*

| 93Anna93 a răspuns:

Nu trebuie sa iti formulezi dorinta: " imi doresc sa..." trebuie sa o formulezi " Vreau sa..." si sa te gandesti intens la asta. Exista un studiu care spune ca daca gandesti pozitiv vei atrage lucrurile pozitive asupra ta.Si nu e ca si cum iti va pica ceea ce iti doresti in fata asa din neant, lucrurile vor evolua in asa fel incat dorinta se va implini.Am observat ca de cand gandesc pozitiv, mi se intampla si lucruri bune.

| Ruxuletz a răspuns:

Cand eram in scoala primara,invatatoarea mea mi-a spus ca daca spun un lucru de foarte multe ori si vreau sa se intample,se va intampla laughing, acum nu stiu, dar eu nu cred in asa ceva!

| hazza4ever a răspuns:

Va multumesc mult de tot tuturor! Toti aveti voturi de la mine!