| cristinanatalia a întrebat:

Buna este o intrebare pentru cei care stiu italiana as vrea sa imi spuneti niste nume cu cristina faine daca stiti va rog dar an italiana

1 răspuns:
| kapsunik99 a răspuns:

Exemple de nume de familie:

Astigiano - Astizio - Aragona - Andreis - Ammesi - Buontono - Basseri - Bosetto - Baviera - Comini - Coberto - Costa - Campise - Catena - Dellacroce - Disalvo - Dorini - Escheri - Eratti - Ferraris - Filosa - Furieri -
Fortunato - Grasso - Girotti - Girolamo - Guglielmi - Ittisio - Irato - Laspina - Loretto - Luridi - Matteis - Mastrogiacomo - Mastrotti - Malaspina - Maffei - Moretti - Nasti - Novelli - Nuoro - Orteca - Ossi - Ovvili -
Picco - Potrasi - Puliberti - Rossi - Roveto - Ruria - Stefanis - Stabuono - Troncatti - Turini - Tommasini - Tommasi -
Tabbei - Usei - Urode - Vincenzi - Zara - Passera - Primula - Rosalia - Galia - Sarotto - Parri - Giuffre - Gatto - Bodda -
Pasio - Peres - Vanello - Mastro - Pignatelli - Robastro - Gaido - Fallica - Zerbinatti - Marino - Messina - Balocco - Istia
Vasai - Bonfa - Bettio

Exemple de nume de barbat:

Agostino - Albano - Alessandro - Alessio - Alfonso - Alfredo - Amerigo- Angelo - Antonio - Arturo - Andrea - Achille - Aldo
Beniamino - Bartolomeo - Bruno - Boris
Calogero - Claudio - Cornelio - Costantino - Cristian - Carmelo - Cesare - Ciro - Cosimo
Daniele -Danilo - Diego - Donato - Dante - Dario - Davide - Dino - Domenico
Enrico - Ettore - Ernesto - Edoardo - Elio - Emanuele - Emilio - Enzo
Filippo - Francesco - Franco - Federico
Giorgio - Giuseppe - Gianni - Giovanni
Iacopo - Italo - Ivan - Igor
Luca - Luciano - Leonida - Leonardo
Manuele - Marcello - Marco - Matteo - Mimmo
Nino - Natale - Nicola - Nuzio
Roberto - Rocco - Riccardo - Raul
Salvatore -Santino - Sergio - Stefano
Tony - Tommaso - Timoteo - Tizziano - Turi
Valentino - Vittorio - Valerio

Exemple de nume de femeie:

Alessandra - Antonietta - Adele - Agata - Alessia - Alice - Amanda - Anna - Angela
Barabara - Beata - Betta
Cristina - Carla - Carmela - Caterina - Claudia - Cinzia
Debora - Dalila - Daniela - Delia - Diana - Dina
Erica - Emma - Emilia - Elisa - Elena - Enrica
Federica - Fabiana - Flavia - Franca - Francesca
Giorgia - Gaia - Giada - Giulia - Grazia
Ines - Ida - Ilaria - Ylenia - Irene - Iris
Laura - Lara - Letizia - Linda - Lisa - Lorella
Monica - Mirta - Mara - Manuela - Maria - Marzia - Melissa
Nicol - Nadia - Nicoletta -
Olga - Olivia - Oriana
Paola - Patrizia - Pamela
Rebecca - Raffaella - Rina - Rosa - Rossella - Rosalia - Rita
Sara - Stefania - Simona - Serena
Tamara - Tiziana - Teresa - Tina
Ursula
Viviana - Valentina - Vanessa - Vilma
Zelinda - Zoe

fundita?