| Lorenna25 a întrebat:

Buna
Eu o luna de zile am mancat doar fructe si legume si am consumat pana in 400 de calorii, am slăbit 13 kg doar ca dupa luna asta, chestia asta cu slăbitul a devenit o obsesie si am inceput sa ma cântăresc si de 6 ori pe zi...am avut o saptamana in care mâncam extrem de putin iar apoi o zi mâncam foarte mult dupa care luam laxative, de azi am inceput o noua dieta in care mananc doar 300 de calorii pe zi iar o data la 10 zile nu mananc nimic,incerc sa nu mai am ieșiri din astea cu mâncatul necontrolat asa ca ma pedepsesc, dupa fiecare 10 zile mai scad 100 de calorii....de cam 3 nopții am si insomnii si aseara am inceput sa am nișe dureri in jurul buricului,grețuri si diaree, OARE SUFĂR DE ANOREXIE? VA ROG SA IMI RĂSPUNDEȚI!

1 răspuns:
| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Hei. Incepi sa suferi de anorexie. Poate ai avut in trecut probleme cu greutatea, dar daca acum stai bine, de ce mai vrei sa slabesti? O zic direct si pe romaneste. E mai ok cu cateva kg in plus sa ai ce apuca decat o sclembera. Esti constienta ca nu faci bine si observi si schimbarile corpului. Stai linistita, 3 mese pe zi, 2L de apa sunt suficiente. Nu trebuie sa ti foametea