| precious30 a întrebat:

Buna!
Eu si iubitul meu ne-am planuit de cateva saptamani sa plecam peste cateva zile la munte. Acum cateva zile ne-am certat putin deoarece el a aflat ceva urat facut de mine in trecut... e foarte suparat pe mine ca de cateva ori m-a intrebat de acel lucru dar am preferat sa mint. El acum e foarte dezamagit si as vrea sa ioi recapat increderea.
Acum 2 saptamani imi venise o idee si i-am facut o surpriza. Cand am iesit in oras, eu am ramas cateva minute in masina si i-am umplut interiorul masinii cu post-it-uri cu diferite mesaje dragute...atunci a fost impresionat si ma gandeam ca as putea sa ii fac o surpriza de genul asta si cand mergem la munte doar ca nu am nici o idee. El face asa pe durul dar il impresioneaza lucrurile marunte fara valoare materiala. E foarte atras de lucruri mici dar facute din suflet.
Voi ce parere aveti? Sau idei?
Mersi! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"el a aflat ceva urat facut de mine in trecut...
Daca vrei sa tina relatia, procedeaza si cu el, cum ai procedat cu altcineva, adica exact ce a aflat el, poate sta cu gandul la ideea ca pe altii i-ai tratat altfel si ca nu este iubit ca cineva din fostele tale iubiri.

Pe viitor, daca ai si altceva si stii ca se afla oricum, de la "prieteni", fa-ti un bine si pune-le pe tapet acuma, altfel afland de la altcineva, o sa intepreteze ca o minciuna toata relatia ta.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trecutul conteaza si daca nu are de gand sa te ierte lasa-l pentru ca toata viata lui iti va reprosa gafa comisa inainte, mai bine cauta unu care a facut aceleasi prostii ca tine in trecut si nu vor fi probleme de relatie

| precious30 explică (pentru mgtow):

Sunt constienta ca o sa treaca mult timp pana ii voi recapata increderea...dar nu ma pot desparti de el.De cand sunt cu el totul a fost ok, si nu i-am gresit cu nimic si stie asta.

| mgtow a răspuns (pentru precious30):

Totul depinde de el nu de mine laughing o sa te saturi cand vezi ca tot continua sa reproseze ca ai facut greseala din trecut sau el te lasa la un moment dat

| precious30 explică (pentru mgtow):

Nu ma ajuti deloc laughing Vreau alte raspunsuri.
De exemplu... daca ai aflat ca iubita ta a facut un lucru grav inainte sa va cunoasteti pe care l-ai aflat abia dupa un an de relatie, ce ai face?

| precious30 explică (pentru anonim_4396):

S-a intamplat asta si cu el...doar ca acum isi face o mie de ganduri ca poate l-am mintit si cu altceva...si nu e asa sad

| mgtow a răspuns (pentru precious30):

Ma separam de ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru precious30):

Tocmai ca asta este si ideea, crede ca l-ai mintit si cu altele.
De asemenea, este posibil sa te fi intrebat sistematic si alte lucruri din trecutul tau, chestii sensibile, asa fac baietii, si daca unele le-ai infirmat, acuma, este posibil sa creada ca toate au fost adevarate.

Incearca sa fii increzatoare si arata-te ca nu-ti pasa, caci daca te ataci, aia rati ca ai tinut la trecut, iar asta ai deranjeaza pe unii.
Mai este posibil ca cea mai buna prietena a ta, sa fie trasa de limba, se intampla des asta, verifica si aceste aspecte.

| precious30 explică (pentru mgtow):

Chiar daca intr-un an de zile totul a fost perfect?

| mgtow a răspuns (pentru precious30):

Da pentru ca pe mine ma macina mult trecutul si nu pot trece peste asa ceva, oricum eu voi trai singur pe vecie asa e cel mai bine pentru toata lumea :p

| precious30 explică (pentru mgtow):

Vroiam alte raspunsuri la intrebarea mea...straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Faci tu ce faci si demoralizezi toate fetele pe aici laughing. " eu voi trai singur pe vecie", trebuie sa fie una destul de nebuna si pentru tine, nu mai ai 15 ani sa crezi asa tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru precious30):

Daca te desparti de asta sa stii pe viitor sa spui totul de la inceput, asa pe viitor nu are ce sa iti reproseze. eu unu asa am facut si a fost mai bine.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma gandesc ca poate va fi una care va face in cur si in cap orice sa ma aiba la mana ei dar primesc o lovitura in cap sa imi aduc aminte ca prioritatea mea e autotrenul, sa strabat lumea in larg