| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor.Am si eu nevoie de un sfat.Maine plec la tara cu niste prieteni, si fete si baieti.In seara asta mi-a venit ciclul, tocmai in seara asta.Ne ducem la tara la bunicii unui baiat.Nu as putea sa il opresc? Stau 4 zile.Nu exista unele pastile sau orice altceva sa il opresc? Imi puteti da niste sfaturi? Funda+vot

3 răspunsuri:
| antoniananarcisa a răspuns:

Lol. Nu se poate opri. Si eu am patit. Am mers la tara si eram in a2-a zi si am stat 2 zile. Nu te gandi la asta. Ia tampoane la tine si have fun

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Exista pastile care il pot intarzia doar vreo 2-3 ore...dar e posibil ca dupa sa ai dereglari, depinde de organism.

| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Sa nu faci vreo prostie legata de asta.Ciclul trebuie sa vina,pentru ca asa se elimina sangele nedorit in organism. Daca il opresti,si sangele ar ramane acolo,ceea ce nu ar fi bine, nu crezi? Stiu ca e super naspa sa ti se intample asta, dar trebuie doar sa ai grija cu ce te imbraci, ca sa nu se observe tamponul, si sa ai grija sa nu te patezi.Ai putea, ca sa te simti tu mai in siguranta, sa folosesti tampoane de noapte pentru ca sunt mult mai mari, dar sa nu se vada cumva daca ai sa porti pantaloni scurti.In rest nu prea ai ce sa faci.
SucceS!