| Paula22anonima21 a întrebat:

Bună fetelor.
Dacă voi nu sunteți fericită lângă partenerul vostru sunteți mai mult triste, dar el se comporta frumos și ii spui ca nu mai vrei cu el sa fii împreună iar el nu te lasă să pleci deloc… voi ce alegeți sa stai lângă el suferind sau puneți punct?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista "nu te lasa sa pleci deloc" ca exista parinti, exista Politie, sunt destule optiuni ca sa-l faci sa inteleaga ca nu-l mai vrei si vrei sa fii libera.

Am rupt destule relatii, fara scandal si fara amenintari.
Nu inteleg de ce te lasi manipulata si controlata de un barbat pe care nu-l vrei, de ce nu spui parintilor sa intervina, sau faci plangere la Politie.

| OldSoul a răspuns:

Oare ce sa alegi?
In opinia mea, relatiile de acest gen sunt doar o minciuna...
Va mintiti amandoi ca va va fi bine, dar in realitate, mai mult rau va faceti.
Tu iti irosesti viata alaturi de o persoana care nu te atrage.
El isi iroseste viata alaturi de o persoana care nu il apreciaza.
In opinia mea, nu merita un astfel de compromis.

| Eireann a răspuns:

Cum nu ma lasa plec? Ma incuie in pivnita? Pun punct dar inainte fac un pic de introspectie: de ce nu sunt fericita? Poate nu are legatura cu partenerul, poate vreau altceva, poate nu il iubesc -trebuie sa stii motivul.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, o relație nu poate sa existe doar cu unul care iubește, altfel se ajunge cum ai spus sa sufere celalalt la nesfârșit.
Trebuie sa faci ce simți, sa pui punct.
Tipul pare puțin posesiv și probabil are și frica de abandon de reacționează așa.
Cred ca trebuie sa faci ordine în viața ta și să pleci și nu exista " nu te lasa" pentru ca dacă nu înțelege cu frumosul, exista politie.

| Annasicamy a răspuns:

Daca ții la el e greu. (vorbesc eu care dorm acum pe canapea și tot că tine sunt) dar daca nu îl vrei și nu ești fericită cu el nu poți sta asa