| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Bună…îmi place foarte mult de un băiat foarte din clasa.și el mă place de uite ori a dat semne. faza e ca el e foarte frumos, rauu și nu știu ce naiba vede la mine NU ȘTIU..nici nu mai acționez ca l fac de ras …doamne și mi place atât de mult.dar mda cu urâțenia mea ..nu o sa pot face nimic.ce sa fac fetelor?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai de ce te simti inferioara?
nu stii ca gusturile nu se discuta?
vede el ceva la tine, sau doar ti se pare tie ca se uita intr-un anume fel?winking
ai putea sa stai de vorba cu el!

nu stiu in ce clasa esti asta este cert, dar vad des adolescenti de liceu pe aici, clasa a 9-a si a 10-a, care nu au intrat in vorba cu un coleg sau o colega care le place, niciodata, desi sunt in clasa de 1 an sau 2! este ridicola chestia asta!

eu mi-am cunoscut toti colegii inca de la inceputul clasei a 9-a, preferam sa stau pe rand in compania lor sa aflu cat mai multe, sa-i cunosc si la urma s-a legat prietenie cu cei si cele care erau pe gustul meu, cu care am avut chimie in ceea ce inseamna fetele!
Se face ca una dintre cele mai populare si frumoase fete din liceul unde eram, era cu mine in clasa, crezi ca de putine ori am iesit in oras cu ea? sau de putine ori am stat la tigari pe afara? nu conta ca ea era cea mai ce, conteaza ca daca imi placea de ea am avut tupeul sa intru in vorba cu ea, pe langa asta daca nu era ea aveam si alte colege si alti colegi cu care socializam.

Deci daca nu se va putea cu acest baiat frumos, poti oricand cu alti baieti/colegi sa te cunosti altfel decat doar colegial.
Chestia este ca nici tu si nici ceilalti adolescenti nu prea aveti tupeul necesar!

| Violleta2022 a răspuns:

De unde stii ca te place?
A venit el sa-ti spuna acest lucru?

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca erai asa urata cum crezi el nu ar fi vorbit cu tine.E clar ca daca te place si a dat semne clare in acest sens, el te vede destul de frumoasa, deoarece, pana la urma, frumusetea e in ochii privitorului.In momentul in care te vei uita zilnic in oglinda si vei incepe sa iti afirmi ca esti frumoasa asa cum te-a lasat Dumnezeu, lucrurile se vor imbunatati considerabil in ce priveste stima de sine.Insa daca nu, iti vei proiecta insecuritatile si pe interactiunile tale viitoare cu baietii, ceea ce nu-i de dorit. Tu nu ai nicio treaba cu restul colegilor si nici cu el, sa zici ca il faci de rusine. Expresia asta e potrivita cand te raportezi la parinti, de exemplu, in rest nu prea, cel putin nu acum, mai ales ca iti paralizeaza judecata si dorinta de a actiona.Pe scurt, iti face rau, mai ok este sa incerci pe cat posibil sa gandesti pozitiv! Cauta-ti curajul, ascuns undeva bine inaluntrul tau, si vorbeste cu baiatul respectiv.Bafta!